reklamı kapat

POPÜLER

J.K. Rowling Harry Potter açıklaması

J.K. Rowling’den Dumbledore ve Grindelwald ilişkisi hakkında yeni açıklama

Harry Potter kitaplarında çok üstü kapalı bahsedilse de J.K. Rowling geçmişte Dumbledore ve Grindelwald arasındaki ilişkiye dair bir açıklama yapmıştı. Şimdilerde Fantastik Canavarlar 2 filminin Blu-ray özel görüntülerinde yazar konuyu detaylandırıyor.

J.K. Rowling, Harry Potter evreni ile ilgili açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçmişte Dumbledore ve Grindelwald arasında duygusal bir ilişki olduğunu açıklayan yazarın sözlerinin ardından Fantastik Canavarlar 2 filminde ikiliyi bir arada görecek olan hayranlar hayli heyecanlanmıştı. İkilinin ilişkisinin beyaz perdeye ne derece yansıtılacağı merak edilirken, ikinci film bu konuyu çok da derinleştirmedi diyebiliriz. Ancak filmin Blu-ray‘iyle beraber gelen ek sahnelerde J.K. Rowling verdiği röportajda bu konuya da değiniyor. İkili arasındaki ilişki konusunda yorum yapan Rowling ve yönetmen David Yates, gelecek filmlerle ilgili ise ipucu vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Tutkulu bir aşktı”

Rowling ikili arasında tutkulu bir aşk olduğunu belirtiyor. “Ancak her ilişkide olduğu gibi karşıdakinin gerçekten ne hissettiğini bilemiyoruz. Bilmiyorsunuz ama inanıyorsunuz. Ben işin duygusal kısmıyla daha çok ilgileniyorum. Birbirlerine duydukları hislerle. Ki bu da tüm insan ilişkilerinin en etkileyici kısmı.” diyen Rowling, ikilinin aşkına dair görüşlerini paylaşıyor. David Yates de Dumbledore ve Grindelwald arasındaki aşkı şöyle özetliyor: “Bu birbirine aşık olan ancak sonunda birbiriyle savaşmak durumunda kalan iki adamın aşk hikayesi.

Fantastik Canavarlar, 5 filmlik bir macerayı önümüze sunarken şüphesiz odak noktası Newt Scamender’dan ziyade Grindelwald ve büyücü dünyası üzerindeki tehlikeye kaymış durumda. Hal böyle olunca Dumbledore ve Grindelwald ikilisinin önümüzdeki filmlerde karşı karşıya gelecek olması şaşırtıcı olmayacaktır. Harry Potter kitaplarında da değinildiği üzere ikili arasında 1945’te efsanevi bir düello gerçekleşiyor. Ancak ikilinin geçmişi ne kadar detaylandırılacak, bu kısım hala belirsiz. Fantastik Canavarlar 3 filminin çekimleri ise sonbahara ertelenmiş durumda. Yapılan ilk açıklamalar arasında çekimler için Brezilya’ya da gidileceği belirtiliyor. Filmin çıkış tarihi ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

İlginizi çekebilir

Harry Potter evreninde geçen Fantastik Canavarlar 2 fragmanı