reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter yazarından Fantastik Canavarlar açıklaması

J.K. Rowling Dumbledore ve Newt arasındaki bağı açıkladı

Harry Potter serisi ile hayatımıza giren Dumbledore, Fantastik Canavarlar filminde Newt’e olan güvenini ortaya sermişti. J.K. Rowling, Dumbledore’un Newt’e neden bu kadar güvendiğini açıklıyor.

J.K. Rowling’in Harry Potter serisiyle alakalı açıklamalarının ardından şimdi de Fantastik Canavarlar açıklamaları yavaş yavaş basındaki yerini alıyor. Ancak bu seferki açıklama doğrudan hayranlara değil Jude Law’a yapılmış. Fantastik Canavarlar filminde Dumbledore’u canlandıran Jude Law, Rowling’in karakterle ilgili paylaştığı tüm detayları öğrenmeye çalıştığını belirtiyor. Rowling ise kendisine Dumbledore’un neden Newt Scamander’ı bu kadar sevdiğini açıklamış. Açıklamanın arkasında ise klasik Rowling mantığı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Kendini bir canavar olarak görüyor”

Law J.K. Rowling’in ona şu sözlerle açıklama yaptığını kaydediyor: “Dumbledore’un Newt’u sevmesinin sebebi Newt’un yaratıkları sevmesi ve onun da kendini bir yaratık olarak görmesi. Sanırım hala kendisinin içinde bir karanlık yattığını düşünüyor. Geçmişte görmemeyi ve yapmamayı tercih ettiği şeyleri yaşadı ve kendini sürekli ahlaki açıdan doğru noktaya çekmeye çalışıyor.

Bildiğiniz gibi Dumbledore ve Grindelwald’un bir geçmişi bulunuyor. Beraber planladıkları onca şeyin ardından Dumbledore’un kız kardeşinin ölmesi sonucu ikilinin yolları ayrılıyor. Dumbledore’un bu karanlık yönünden Rowling Harry Potter kitaplarında zaten bir parça bahsetmişti. İkili arasındaki detayların ise yeni filmle beraber biraz daha derinleştirilmesi bekleniyor. Fantastik Canavarlar 3 için vizyon tarihi ise ne yazık ki yok. Çekimleri ertelenen yapımın planlanan yayın tarihi 20 Kasım 2020 gibi görünüyordu. Ancak Warner Bros.’un o tarih için Dune filmini açıklamasının ardından filmin yayın tarihi biraz ileriye alınmış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Gelecek Harry Potter mobil oyununun tanıtımı