reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter Fantastik Canavarlar 2 Fantastik Canavarlar 3

J.K. Rowling’den Fantastik Canavarlar 3 açıklaması

Fantastik Canavarlar 2 pek çok soru işareti ve tartışmayı beraberinde getirmişti. Fantastik Canavarlar 3 henüz ufukta görünmedi ancak J.K. Rowling ilk açıklamayı yaptı.

Harry Potter evrenini genişleten J.K. Rowling, Fantastik Canavarlar 2 filminden sonra ateş altındaydı. Film daha yayınlanmadan Johnny Depp tartışması yüzünden tüm okları üzerine çeken Rowling, film yayınlandıktan sonra sessizliğe gömülmüştü. Hayranların bir kısmı filmden sonra hayal kırıklığına uğradığını belirtirken, bazıları da filmdeki ilginç senaryo “hatalarına” dikkat çekiyordu. Öyle ki işi hesaba döken hayranlar bazı sürprizlerin filmde yer almaması gerektiğini çünkü tarih olarak uyuşmadığını kaydediyordu. Bunlara hem filmin sonundaki şaşırtıcı Credence Barebone açıklaması hem de Hogwarts’taki “gizemli” Mcgonagall sürprizi dahil. Sessiz kalışına alışkın olmadığımız Rowling ise suskunluğunu ilk kez bozuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fantastik Canavarlar 3 tüm soruları yanıtlayacak

Bugüne kadar kendisine atılan onlarca tweet’e karşı sessizliğini koruyan Rowling, bugün bir tweet’e attığı gizemli cevapla aslında tüm sorulara da cevap vermiş oldu. “Fantastik Canavarlar film serisini çok sevdim. Bir sonraki filmi ne zaman göreceğiz? Filmi üç kelimeyle tanımlayabilir misiniz?” sorusunu yanıtlayan Rowling, Fantastik Canavarlar 3 filminin tarihini söylemese de filmi şöyle özetliyor: “Cevaplar verildi.

Bu da elbette ikinci filmde eleştirilen noktaların ve hayranların “hata” olarak gösterdiği detayların Fantastik Canavarlar 3 filminde açıklığa kavuşturulacağı anlamına geliyor. Bildiğiniz gibi Fantastik Canavarlar, 5 filmden oluşan devasa bir seriye dönüştürülmüş durumda. Başta üç film olarak tasarlansa da planlar biraz esnetilmiş. Bu durumda ilk film hikayeye giriş kısmını oluştururken ikinci film ciddi bir “geçiş filmi” olarak karşımızdaydı. Bu yüzden daha az sevilmesi mantıklı. Ancak Fantastik Canavarlar 3 gerçekten istediğimiz cevapları verecek mi merak konusu. Harry Potter evrenine dair bilmediğimiz yeni detayları önümüze serecek olan üçüncü filmle ilgili bir tarih henüz bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Harry Potter: Wizards Unite oyununun fragmanı