reklamı kapat

POPÜLER

J.K. Rowling, Fantastik Canavarlar’a dair bir iddiayı yalanladı

Merakla beklenen Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? bu hafta izleyici karşısına çıkacak. Yapımın vizyona girmesine az bir zaman kala J.K. Rowling bir hayran teorisine açıklık getirdi.

Orijinal ismi Fantastic Beasts and Where to Find Them yapım J.K. Rowling tarafından senaryolaştırıldı. Bu hikaye 1926‘da New York‘ta geçiyor. Bir büyüzoolojist olan Newt Scamander‘in hikayesini ekrana taşıyor. Newt içi fantastik canavarlarla dolu bir bavul ile Amerika’ya seyahat ediyor. Bu sayede Harry Potter‘dan önce büyü dünyasını görme şansı yakalıyoruz.

Bir Harry Potter hayran sitesi olan Snitch Seeker, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’a dair ilginç bir iddiada bulunmuştu. Devam filminin ilkinin bittiği noktadan devam edeceği söylenmişti. J.K. Rowling şahsi Twitter hesabı üzerinden bu iddiayı yalanladı. Rowling “Üzgünüm ama bu doğru değil. İkinci film ilkinden günler sonra başlamıyor. (Ancak Paris’e gidiyoruz.)” cümlelerini paylaştı. Böylece devam filmine dair bir beklenti ortadan kaldırılmış oldu.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? toplamda beş filmle karşımıza gelecek. David Yates‘in yönettiği ilk film 18 Kasım‘da gösterime başlayacak.