reklamı kapat

POPÜLER

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” dünyası daha da büyüyecek

Harry Potter hayranlarının merakla beklediği Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? yakın zamanda izleyici karşısına çıkacak. Film için geri sayım devam ederken J.K. Rowling‘den hayranları sevindirecek bir açıklama geldi.

Asıl ismi Fantastic Beasts and Where to Find Them olan eser Harry Potter serisinden bağımsız yan kitaplardan biriydi. Aslen bir ders kitabı niteliğinde olan bu içerik J.K. Rowling tarafından senaryolaştırıldı. Geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacağımız bu hikayenin üç filmden oluşacağı duyurulmuştu. Newt Scamander‘in gördüğü ilginin ardından film sayısı beşe çıkartıldı!

Bu müjdeli haber gerçekleştirilen soru – cevap etkinliğine ortaya çıktı. J.K. Rowling durumu “Şimdi rahatça söyleyebilirim ki, senaryo oluşturma sürecini tamamladım ve hikaye beş filmden oluşacak.” sözleriyle özetledi. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?‘ın başlangıçta planlandığından daha geniş bir dünya sunacağı da kesinleşmiş oldu.

Harry Potter hayranlarına yeni maceralar vadeden seri 1926‘da New York‘ta başlayacak. Bir büyüzoolojist olan Newt Scamander içi fantastik canavarlarla dolu bir valiz ile Amerika‘ya gidiyor. Bu bavulun içinden kaçan canavarlar ile asıl aksiyon başlıyor. İlk filmde Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller, Colin Farrell, Faith Wood-Blagrove ve Jenn Murray gibi isimler rol alıyor.

Yönetmenliğini David Yates‘in üstlendiği Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? 18 Kasım‘da vizyona girecek. Serinin ikinci filmini 2018‘de, üçüncüsünü ise 2020‘de izleyeceğiz.