reklamı kapat

POPÜLER

Sahibini ilaç zamanı gelince uyaran akıllı kasa: iKeyp [Video]

Sahip olduğumuz bazı şeyleri güvenlik açısından kilit altında tutmak gerekiyor. Bu kategoriye yükte hafif, pahada ağır eşyalarımızın yanı sıra yeşil reçeteli ilaçlar da giriyor. Artık bu ilaçların güvenliğini iKeyp ile teknolojik bir şekilde sağlamak mümkün olacak.

Yeşil reçeteli ilaçlar hastalara mecburi durumlarda birçok prosedürün ardından veriliyor. Bağımlılık yapabilen bu ilaçlar uyuşturucu madde olarak da kullanılabiliyor. Bu sebeple hastaların kısıtlı sayıda verilen ilaçları koruması daha da önemli hale geliyor. Solo Technology Holdings bu pazardaki ihtiyacı göz önünde bulundurarak akıllı telefonlarla kontrol edilebilen bir kasa geliştirdi. Özellikle yeşil reçeteli ilaçları korumayı amaçlayan bu kasa aynı zamanda bir uyarı sistemine sahip. Kasa sahibinin akıllı telefonuna bağlı olarak çalışıyor. Kapısı açık bırakıldığında, biri açmaya zorladığında ya da ilaç alma zamanı geldiğinde kullanıcıyı uyarıyor. Bunu da tercihe göre kısa mesaj, e-posta ya da mobil uygulama aracılığıyla yapıyor.

iKeyp sadece ilaçları güvende tutmuyor, nem ve sıcaklık gibi faktörlerden de koruyor. Sadece ilaçları korumak için kullanılan bir sistem olmanın ötesine geçip, akıllı kasa olarak görev yapıyor. Sahibinin ilaçlarını ve değerli ufak eşyalarını güvende tutuyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra ufak ve hafif oluşuyla istenen her yere taşınabiliyor. Bu kullanışlı sistemin toplu üretime geçebilmesi için bir Indiegogo kampanyası başlatıldı. İsteyenler bu akıllı kasaya mart ayından itibaren 99 dolara sahip olabilir.