reklamı kapat

POPÜLER

Mazda, 2017 CX-3 ve 2 Serisi’ni en yeni “teknolojik silahı” ile donatacak

Mazda, ilk olarak yeni 3 serisi ve 6 serisi ile birlikte ortaya çıkardığı teknolojisini yenilenen CX-3 ve ailenin en küçük üyesi 2 serisine de getirmeye hazırlanıyor.

Mazda ilk olarak 3 ve 6 serisi ile birlikte tanıtımını yaptığı G Vektör teknolojisini, Kodo tasarımı ile birlikte yeniden tasarlanan markanın en küçük temsilcisi 2 serisi ve SUV modeli CX-3′ de entegre etmeye hazırlanıyor. Mazda’nın karakteristik tasarım dili Kodo ile birlikte bambaşka bir görünüme kavuşan yeni iki serisinde markanın adaptif LED teknolojisi yer alıyor. Mazda 2 serisinin sis far takımında da LED teknolojisine yer vermekten kaçınmamış. Mazda SUV modeli CX-3’te küçük dokunuşlar daha dinamik bir görünüm kazandırmayı amaçlamış gibi gözüküyor. Ailenin en büyüğü CX-9 ile birlikte tanıtılan mekanik makine grisi seçeneği ile satışa sunulacak.

mazda21
Modellerin kapılarını açıp içeri girdiğimizde ise Mazda’nın teknolojik ve bir o kadar da şık kokpiti ile karşılaşıyoruz. İki modelde eski nesillere göre biraz daha ince bir yapıya sahip üç kollu direksiyon simidi yer alıyor. Kokpit kısmının en büyük yenilerin birisi de renklenen head-up display. Yenilenen tasarımı ve renklenen göstergeleri ile head-up display’in içerideki premium dizayna büyük katkı sağladığı söylemeden geçmeyelim. Her iki modelde kendilerine özgü donanım seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 2 serisinde yer alan Grand Luxe donanım seçeneği ile içeriye eklenen turuncu çizgiler CX-3’te özel deri döşeme olarak farklılık gösteriyor.

mazdainterior2
Gelelim motor seçeneklerine. Mazda, 2 serisinde 1.3 litre hacminde 93 beygir güç 123 nm tork üreten SkyActiv-G benzinli motor ile birlikte 105 beygir güç 250 nm tork üreten 1.5 turbo dizel üniteye yer verecek. CX-3 kanadında ise 105 beygir güç 250 nm tork üreten 1.5 litre‘lik ünite yerini koruyacak. Modellere ortak olan sunulan özellikler arasında otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri de yer alıyor.

Mazda’nın en yeni teknolojisi G-VECTORING CONTROL
Mazda’nın tamamen daha kaliteli bir sürüş deneyimi sunmak adına geliştirdiği GVC sistemini ekstra bir yol tutuş sistemi olarak nitelendirede biliriz. Farklı hızlarda girilen virajlarda otomobillerin kafadan kayma ve savurma tehlikesini minimuma indiren bu sistem aynı zamanda dünyanın ilkleri arasında yerini alıyor. Motor ile birlikte şaşi uyumluluğunu sağlayan GVC çok daha üst düzey bir sürüş deneyimi vadediyor. GVC teknolojinin ilk olarak 2017 model Mazda 6 ile birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

VİDEO