reklamı kapat

POPÜLER

Mazda ailesinin en büyüğü 2016 için makyajlandı

Son zamanlarda hemen hemen tüm modellerini elden geçiren, bir bir modern teknolojilerle buluşturan Mazda epeydir unuttuğu SUV modelini nihayet hatırladı. Ailenin en büyüğü Mazda CX-9, 2016 yılı için makyajlandı.

Neredeyse 10 yıl sonra gelen ikinci nesil CX-9, Mazda’nın yeni nesil lüks tasarım anlayışından fazlasıyla nasibini almış görünüyor. Japon üreticinin Kodo tasarım anlayışına uygun olarak geliştirilen otomobil, heybetli görünümünü vurgulayan dinamik ve şık detaylara sahip.

Bir SUV için aranan en önemli özelliğin konfor olduğunu düşünürsek Mazda CX-9 bu konuda kimseyi üzmeyecek gibi. Geniş iç hacmi zengin ve kaliteli malzemelerle süslenen CX-9, üzerinde “Mazda” logosu olmasa rahatlıkla son model bir Almana benzetilebilir. Nappa deri döşemeler, ahşap ve alüminyum süslemeler, Bose imzalı ses sistemi iç mekanı zenginleştiren detaylardan.

Yeni nesil Mazda CX-9’un uğradığı en büyük değişiklik ise kaputun altında gizli. Gücünü turbo beslemeye sahip 2,5 litre hacimli Skyactiv motordan alan otomobil 250 beygir güç ve 420 Nm tork üretebiliyor. 6 ileri otomatik şanzımanla sunulan 2016 model Mazda CX-9, dört tekerlekten çekiş (AWD) seçeneğiyle satın alınabiliyor.