reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tepeden tırnağa Porsche 917 efsanesiyle şekillenen bilgisayar kasası [Video]

Kasa dizmek özellikle PC oyuncuları için oldukça ciddi bir iş. Her bir parçayı özenle seçip, yerleştirdiğiniz kasanın kendisi ise ayrı bir önem taşıyor. Hatta bilgisayarınızın parçaları arasındaki en kişisel ürünlerden biri kasa diyebiliriz. Haliyle farklı tasarımları sık sık gördüğümüz kasalar arasında özellikle otomobil tutkunlarının dikkatini çekecek olan ortaya çıktı.

Advertisement

PC oyuncularının saatlerini geçirdiği bilgisayarları her bir parçasıyla ayrı önem taşıyor. Geçmişte de PC parçaları topladıysanız bu parçaların bilgisayar içindeki yerleşiminin bile kişiliğiniz hakkında ipuçları verdiğini bilirsiniz. Ancak genelde gölgede kalan kasalar kişiselleştirmenin en üst noktaya çıkabileceği parçalar aslında. Mnpctech’te yayınlanan modifiye kasa da her bir parçasıyla tamamen kişisel bir ürün.


Dış tasarım boyası efsanevi Porsche 917’den esinlenilerek hazırlanan kasada mavi ve turuncu renkler hakim. Otomobil tutkunları renkleri hemen hatırlayacaktır zira bu iki renk Steve McQueen’in Le Mans filmiyle film yıldızı da olan Porsche 917 modelinde kullanılıyordu. Sol tarafına iliştirilmiş yarış numarası ile otomobilin ruhunu tam anlamıyla taşıyan bu canavarın baz olarak kullandığı kasa ise CoolerMaster’ın MasterCase 5 modeli. Kasanın yanında yarış numarası olarak yer alan 5 de buraya gönderme yapıyor. Hakkını yemeyelim MasterCase 5 de etkileyici bir gövdeye sahip ancak ortaya çıkan kadar değil.

Sadece kasanın dışı kişiselleştirilip işlem orada bırakıldı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Detaylı bir donanım listesi sunulurken, iç parçaların da tasarıma uygun renklerde seçilmesi için özen göstermiş diyebiliriz. Açma kapama tuşuna kadar yarış otomobili temasında giydirilen kasanın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO