reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Monitör standı olarak kullanılabilen çekmece tasarımlı bilgisayar kasası [Video]

Bilgisayar kasalarının büyük bir ölümü yapısı gereği çok fazla yer kaplıyor. Bu nedenle de kasayı koyacak ayrı bir yer ayarlamak gerekiyor. Ayrıca kasaları açmak genelde biraz zahmetli olduğu için donanımda değişiklikler yapmak veya kasanın içerisini temizlemek zor olabiliyor. Cryorig adlı şirketin geliştirdiği bu yenilikçi kasa ise hem yer tasarrufu sağlıyor hem de kasa içerisine ulaşmayı çok daha kolay bir hale getiriyor. 

Advertisement

Cryorig Taku isimli bu kasa, yatay bir şekilde konumlandırılıyor ve bilgisayarın monitörünün altına yerleştirilerek stand görevi görüyor. Ön kısım çekmece gibi dışarıya doğru açılıyor ve kolayca donanıma erişmek mümkün oluyor. İç kısımda ekran kartı için ayrılmış iki slot, 48 milimetrelik işlemci fanı, iki adet 2,5 inç SSD ve bir adet 3,5 inçlik HDD yeri bulunuyor. SFX güç kaynağının bulunduğu kasada 92 milimetre sistem fanları dahili olarak geliyor.

İki yıldır geliştirilme sürecinde olan ve artık yavaş yavaş satışa hazır hazır hale gelen Taku, Kickstarter’da destek bekliyor. 100 bin dolar bağış toplanması istenen proje kapsamında bu yenilikçi PC kasasına sahip olabilmek için 299 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Proje başarıyla sonuçlandığı takdirde eylül ayı içerisinde kasaların sahiplerine teslim edileceği ifade ediliyor.

VİDEO