reklamı kapat

POPÜLER

Alüminyumdan üretilen 1.250 dolarlık bilgisayar kasası

Bilgisayar kasaları günümüzde yalnızca bilgisayar parçalarını bir arada tutan “kutular” olmaktan çıkmış durumda. Kullanıcılar kasalarını modifiye ediyor veya daha kaliteli kasalar almak için yüksek harcamaları göze alabiliyor. XForma’nın geliştirdiği MBX MKII isimli kasa ise yalnızca güzel görünen bir kasa olmakla kalmıyor ve tamamen lüks tutkunlarına hitap ediyor.

Kasanın giriş modeli 1.250 dolara satılıyor. Eğer kasada farklı özelleştirmeler yapılmak isteniyorsa bu fiyatta artış yaşanıyor. 250 adet üretileceği belirtilen kasanın her yeri alüminyumdan yapılıyor. Ana kartın takıldığı bölümde tek parça alüminyum kullanılıyor. Modüler bir yapıda olan HDD kısmı da yine alüminyum malzemeden üretiliyor. Genellikle plastik malzemenin tercih edildiği bu kısımların alüminyumdan üretilmesi, kasanın fiyatının bu kadar artmasında önemli bir rol oynuyor.

Fiyatının yüksek olması ve az sayıda üretilmesiyle iyice değerli hale gelen kasayı satın alanlar, yalnızca bu kasayı kullananlara özel bir foruma katılıyor. Söz konusu foruma katılan kişiler birbirleriyle sohbet ediyor veya ürünle ilgili düşüncelerini paylaşabiliyor. İlk olarak 2012 yılında kendini gösteren ancak üretimine daha yeni başlanan kasa, resmi site üzerinden satın alınabiliyor.