reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 15 Pro Samsung Galaxy S24 Ultra Titanyum

iPhone 15 Pro’larda, Samsung Galaxy S24 Ultra’dan biraz daha sağlam bir titanyum çerçeve yer alıyor

iPhone 15 Pro’larda, Samsung Galaxy S24 Ultra’dan biraz daha sağlam bir titanyum çerçeveye yer verildiği ortaya çıktı.

YouTuber JerryRigEverything tarafından aktarıldığı kadarıyla iPhone 15 Pro’larda “Sınıf 5” titanyum çerçeveye yer veriliyor. Samsung Galaxy S24 Ultra’da ise “Sınıf 2” titanyum çerçeve kullanılıyor. Sınıf 2 titanyum, 6061 alüminyumdan biraz daha dayanıklı ancak Sınıf 5 titanyum kadar güçlü değil. Burada söylendiği kadarıyla ticari olarak saf titanyumun gücü sınıf numarası ile artıyor, yani titanyum sınıf 4, titanyum sınıf 3’ten daha güçlü oluyor. Bu sınıf farkını telefonlar özelinde anlamanın çok kolay olmadığı belirtiliyor, titanyum kullanımına rağmen iki telefonu da mutlaka güzel bir kılıf ile korumak gerekiyor. Galaxy S24 Ultra’nın titanyum haricindeki kısımlarında 6061 alüminyum kullandığı bulunan Samsung, sektörün Apple’dan sonra telefonunda titanyum kullanan tek ismi de değil. Eğer bilmiyorsanız Çinli Xiaomi’nin de titanyum çerçeveli bir akıllı telefonu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni modellerindeki titanyum kullanımı hakkında kendisi şunları aktarıyor: “Titanyum kasanın incelikle tasarlanmış zarif yüzeyi hassas işleme, kumlama, fırçalama ve püskürtme süreçleriyle elde ediliyor. Yepyeni konturlu kenarlar ve iPhone’da şimdiye kadarki en ince çerçeve sayesinde telefonunuzu elinizde tutmak her zamankinden bile daha rahat hale geliyor. Titanyum kasa, katı hâl difüzyonu sayesinde yeni bir alüminyum iç iskeletle birleşiyor. Sektöründe öncü bu inovasyon iki farklı metali inanılmaz bir güçle bir araya getiren termomekanik bir işlemin sonucu. İç iskelet de %100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretildiği için, geri dönüştürülmüş malzeme kullanma anlayışımıza katkı sağlayarak 2030 iklim hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı oluyor.”

Samsung ise yeni modelindeki titanyum kullanımı hakkında kendisi şunları aktarıyor: Galaxy S24 Ultra, Samsung’un yenilikçi ve sürdürülebilir teknoloji anlayışını titanyum çerçevesi ve dayanıklı yapısıyla bir kez daha kanıtlıyor. Bu cihaz, titanyumun sağladığı ekstra dayanıklılık ve hafiflik ile günlük kullanımda üstün bir koruma sunuyor. Bu sağlam çerçeve, Galaxy S24 Ultra’nın darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklılığını artırırken, cihazın zarif ve ince formunu koruyor. Böylece Samsung, dayanıklılık ve estetik tasarımı mükemmel bir uyum içinde sunuyor.”

iPhone 15 Pro ve Samsung Galaxy S24 Ultra detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu