reklamı kapat

POPÜLER

Exynos / Snapdragon Samsung LOG Tasarım

Samsung Galaxy S24 ailesi ile “Exynos” geriye geliyor

Artık iyice netlik kazandı. Birçok kişiyi oldukça üzecek bir adım atılıyor, Samsung Galaxy S24 ailesi ile “Exynos” geriye geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Samsung LSI DS Bölümü Başkan Yardımcısı Hyeokman Kwon bir açıklama yapmış ve “Exynos işlemcinin amiral gemisi Galaxy S serisine geri dönmesi için bastırıyoruz.” demişti. Bu durum aslında çok sürpriz olmamıştı zira son dönemde Exynos özelinde çok fazla bilgi gündeme geliyordu. Bugün süreç bir kez daha gündeme geldi çünkü Samsung tarafına yönelik en sağlam kaynaklardan Ice Universe,Bazı doğru bilgiler gördüm. Exynos 2400’ün geri döneceğini yüzde 100 garanti edebilirim. Bu işlemcinin Avrupa’da ve Asya’nın bazı bölgelerinde kullanılması bekleniyor.” dedi. Biliyorsunuz Samsung Galaxy S23 ailesi pazara sadece Snapdragon işlemciler ile çıkarıldı. Bu durum çoğu kişiyi memnun etti ancak maalesef süreç sadece bir jenerasyon ile sınırlı kalacak. 2024’ün başında gelecek üç modelli Samsung Galaxy S24 serisinde Exynos işlemci de sunulacak ve bu işlemci yüzde 99 ihtimalle Türkiye’ye gelen telefonlarda da yer alacak. ABD’de ve bazı diğer ülkelerde satılan Galaxy S24 modellerinde ise geliştirme aşamasındaki Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen3 işlemci kullanılacak. Samsung imzalı Exynos 2400’ün, yıl sonunda tanıtılacak Snapdragon 8 Gen3 işlemci ile rekabet etmesi kesinlikle beklenmiyor, bu bağlamda halen Samsung’un çift işlemci üzerinden hataya düşmemesi gerektiği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün spesifik olarak en üstteki seçenek Galaxy S24 Ultra gündeme gelmişti. Samsung tarafına yönelik sağlam kaynak Ice Universe’in ortaya attığı bir iddiaya göre “titanyum” çerçeve üzerine kurulabilir. Bu sayede daha hafif ve sağlam olması beklenen telefon, bu konuda şirket için bir ilk olabilir. Akıllı telefon tarafında titanyum kullanımı son dönemde sadece Apple ile gündeme geliyordu. Şirketin eylül ayında tanıtacağı iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’i titanyum gövde / çerçeve üzerine kurmasına hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor. Galaxy S24 ailesi elbette ilk defa gündeme gelmiyor.

Samsung Galaxy S24 dedikoduları yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER