reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S23 Ultra LOG Tasarım

Samsung Galaxy S24 Ultra için “titanyum” yine ses getirdi

Samsung Galaxy S24 Ultra için titanyum çerçeve kullanıma bugün bir kez daha ses getirdi. Samsung bu konuda rekabetin gerisinde kalmayacak.

Apple’ın titanyum malzeme kullanılan iPhone 15 Pro modelleri ve Xiaomi’nin 14 Pro için sunduğu titanyum versiyonu gibi yolda olan amiral gemisi Samsung Galaxy S24 Ultra da titanyum çerçeve üzerine kurulacak. Bu artık birden fazla kaynağın doğruladığı durum, son kullanıcı için devasa bir fark yaratmayacak ancak kağıt üzerinde Samsung’u sektörün “malzeme” rekabetinin bir parçası yapacak. Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ta ise titanyum değil eskisi gibi alüminyum kullanılacak. Bu arada başka bir kaynağın iddiasına göre tüm Galaxy S24 ailesi spesifik olarak 17 Ocak 2024 tarihinde ABD merkezli olarak lanse edilebilir. Bu şu aşamada yüzde 100 kesin değil ancak oldukça olası bir tarih. Telefonlar için dün de bir işlemci detayı ses getirmişti. Kaçıranlar için 2024’ün başında tanıtılacak Samsung Galaxy S24 serisi, Qualcomm CEO’sunun açıklamasına göre belirli pazarlarda Snapdragon işlemci, belirli pazarlarda ise Exynos işlemci üzerine kurulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önceki sızıntılara göre ailenin en iyisi olacak Galaxy S24 Ultra satılacağı her pazarda “Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3” işlemci ile elde edilebilecek. Bu işlemci normal Snapdragon 8 Gen 3’ten biraz daha yüksek saat hızlarına sahip olacak, bugün yapılan sızıntıya göre işlemcinin GPU’su 1.000 MHz hızında çalışacak. Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modelleri ise bazı pazarlarda Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3 ile elde edilebilecek, Türkiye gibi bazı pazarlarda ise yakında tanıtılacak Samsung Exynos 2400 kullanılacak.

Samsung Galaxy S24 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER