reklamı kapat

POPÜLER

X (Twitter) LOG Görsel

X (Twitter) için bir “benzerlerini göster” özelliği çıktı

Elon Musk’ın tartışmalı sosyal medya platformu X (Twitter) için bugün yapay zeka destekli bir “benzerlerini göster” özelliği çıktı.

X (Twitter) için yeni özellikler geliştirilmeye devam ediliyor. Örneğin bugün itibarıyla paylaşımların altına bir “benzerlerini göster” butonu eklendi. Bu yakında herkese açılacak Elon Musk tarafından duyurulan butona basıldığı zaman, yapay zeka ile desteklenen bir algoritma çalışıyor ve karşınıza ana paylaşımla alakalı benzer içerikleri getiriyor. Belirli konularda daha fazla içerik bulunması için geliştirilen bu keşif altyapısı, bazı kişilerin hoşuna gidecek izlenimi oluşturuyor. Yapay zeka temelinden dolayı sürekli olarak daha iyi hale gelmesi beklenen bu sistem, kullanıcıları platformda daha uzun süre tutmak adına atılmış en son adım oluyor. Platform için bundan önce ise yeni paketler ses getirmişti. X (Twitter) hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Premium Basic, Premium Standart ve Premium Plus olmak üzere üç farklı “Premium” abonelik seçeneği geliştiriyor haberleriyle ses getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O zaman Premium Basic paketinde reklamların olacağı, Premium Standart paketinde yüzde 50 daha az reklam olacağı, Premium Plus paketinde ise reklamların tamamen kaldırılacağı söylendi. Bu konuda en son bir paylaşım yapan şirket sahibi Elon Musk ise direkt olarak şunları aktarmıştı:

“İki yeni X Premium abonelik seviyesi yakında başlıyor. Birisi daha düşük fiyata tüm özellikleri sunacak ancak reklamlarda azalma olmayacak. Diğeri daha pahalı olacak ancak reklam barındırmayacak.” 

Geçtiğimiz günlerde ise beklenen adım atıldı ve yukarıda da dediğimiz gibi üç farklı Premium abonelik sunulmaya başlandı. Artık en altta aylık 56 TL fiyatı olan Temel paket, ortada aylık 150 TL fiyatı bulunan Premium paket, en üstte ise aylık 300 TL fiyatı bulunan Premium+ paketi yer alıyor.

En altta reklamları tutan, orta pakette reklamları yüzde 50 azaltan, en üstte ise tamamen kaldıran X, aylık 300 TL verenlerin içeriklerini çok daha fazla öne çıkaracaklarını belirtiyor ve burada tüm araçlara tam erişim sunuyor.

X (Twitter) adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli