reklamı kapat

POPÜLER

X, bu yıl platform içi para aktarımı altyapısını devreye almak istiyor

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, sahibi olduğu X platformu için para odaklı adımı 2024 yılında atmak istiyor.

Elon Musk, 44 milyar dolar satın aldığı X (Twitter) platformunun her şeyin yapılabildiği bir yer olmasını istiyor. Bunun için platforma video görüşme dahil birçok özellik ekleten Musk, platformu 2024 bitene kadar bir dijital banka haline getirmek de istiyor. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla bu konuda aktif çalışmalar sürüyor ve üst yönetim halen 2024 bitmeden para aktarım sistemini ABD merkezli de olsa kullanıma almak istiyor. Bildiğimiz kadarıyla Musk platformda bir çöpçatanlık altyapısı da istiyor. Yine 2024 yılında çıkarılması istenen bu altyapı için halen çok fazla detay bulunmuyor. Sadece Musk’ın bu süreci “ücretli” olarak sunmak istediği aktarılıyor, bu da aslında büyük bir sürpriz olmuyor. Çünkü günümüzde artık birçok çöpçatanlık servisi / sitesi daha düzgün bir hizmet için ücretli şekilde çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

X (Twitter) için başka özellikler de geliştirilmeye devam ediliyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda paylaşımların altına bir “benzer gönderiler” butonu eklenmişti ve bu buton daha sonra Türkiye dahil bütün ülkelerde aktif edilmişti. İlk olarak Elon Musk tarafından duyurulan butona basıldığı zaman, yapay zeka ile desteklenen bir algoritma çalışıyor ve karşınıza ana paylaşımla alakalı benzer içerikleri getiriyor. Belirli konularda daha fazla içerik bulunması için geliştirilen bu keşif altyapısı, bazı kişilerin hoşuna gitmiş durumda. Yapay zeka temelinden dolayı zamanla çok daha iyi hale gelmesi beklenen sistem, kullanıcıları platformda daha uzun süre tutmak adına atılmış en son adım oluyor.

Bu arada şirketin bugün satıcıların “daha fazla müşteriye ulaşmasını” sağlamak adına Shopify ile iş ortaklığı yaptığı da duyuruluyor. Bu konuda henüz çok fazla detay bulunmuyor.

X (Twitter) adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER