reklamı kapat

POPÜLER

Xbox LOG Tasarım

Microsoft, onay vermediği üçüncü parti Xbox aksesuarlarının kullanılmasına izin vermeyecek

 - Güncelleme: 30 Ekim 2023 12:31

Yazılım devi Microsoft, ortaya çıktığı kadarıyla onay vermediği üçüncü parti Xbox aksesuarlarının kullanılmasına izin vermeyecek.

Microsoft, ortaya çıktığı kadarıyla onay vermediği üçüncü parti aksesuarların 12 Kasım 2023 itibarıyla Xbox konsollar ile kullanılmasına izin vermemeye başlayacak. Aktarıldığı kadarıyla süreçte önce “0x82d60002” uyarısı gösterilecek ve oyunculara iki haftalık bir süre verilecek. İki hafta sonunda remi olarak onay verilmeyen üçüncü parti Xbox aksesuarlarının kullanımı tamamen engellenecek ve bu noktada “0x82d60003” uyarısı çıkmaya başlayacak. 12 Kasım sonrasında sadece Microsoft markalı veya Microsoft lisansı almış üçüncü parti donanım aksesuarlarına (Bu ürünlerin üstünde “Licensed for Xbox” ya da “Designed for Xbox” logoları yer alıyor) destek verecek olan firma, Windows Central’in elde ettiği bilgiye göre bu adımı resmi onaylı üçüncü parti kablosuz Xbox kontrol cihazlarına yönelik programı genişletme planı kapsamında atıyor. Şu anda çoğu üçüncü parti Xbox kontrolcüsü kablolu olarak görev yapıyor. Bu yeni plan kapsamında lisanssız üçüncü parti kontrolcüler üzerinden adil olmayan avantajların elde edilmesi istenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, söylendiği kadarıyla Xbox Series X için “erişilebilirlik, PC ve bulut oyunculuk” gibi çeşitli kategorileri kapsayan lisanslı ürünler üretmek üzere 34’ten fazla oyun markasıyla iş birliği yapıyor, bu açıdan lisanssız ürünleri devreden çıkarmak istiyor. Microsoft’un Xbox için resmi onay verdiği ve direkt olarak kendisinin hazırladığı tüm aksesuarları direkt olarak burada görebilirsiniz.

Microsoft ve yeni Xbox adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER