reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 Ultra için yeni görseller sızdırıldı

 - Güncelleme: 02 Aralık 2023 10:20

Samsung Galaxy S24 Ultra için taze görseller sızdırıldı. Yeni ailenin en iyisi olacak model, S Pen kalem entegre olarak geliyor.

Samsung Galaxy S24 serisi bildiğimiz kadarıyla resmi olarak 17 Ocak 2024 tarihinde ABD merkezli olarak lanse edilecek. Telefonlar belirli pazarlarda 18 Ocak 2024 tarihinde ön siparişe açılacak, ön sipariş yapanlara teslimatlar ise 26 Ocak 2024 tarihinde başlayacak. Modellerin stoktan herkese satışı ise aktarıldığı kadarıyla 30 Ocak 2024 tarihinde olacak. Bugün aileyi gündeme getiren model Samsung Galaxy S24 Ultra oldu çünkü Windows Report, telefonun yukarıda görebileceğiniz yeni görsellerini paylaştı. Sızıntıya göre pazara Titanyum Siyah, Titanyum Gri, Titanyum Menekşe ve Titanyum Sarı olmak üzere dört farklı renkte çıkarılacak telefon (Gövde titanyum olacak), çok ufak bir kavisin olduğu düz ön bölümüyle birçok kişiden güzel geri dönüşler alıyor. Arkasında dört farklı kamera bir araya getirilen telefonda, Galaxy S23 Ultra’dan farklı olarak ayrı bir 10x telefoto kamera yer almıyor. Bunun yerine telefon 10 megapiksel 3x ve 50 megapiksel 5x telefoto kameraları bir araya getiriyor, geniş açı kamerada 200 megapiksel, ultra geniş açı kamerada ise 12 megapiksel çözünürlük sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefonlar bundan önce öğrendiğimiz kadarıyla ortak olarak en altta 8 GB RAM taşıyacak. Hatta Galaxy S24 için sadece 8 GB RAM sunulacak. Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra içinse ekstra olarak 12 GB RAM seçeneği bulunacak, 16 GB RAM’li versiyonlar ise gelmeyecek. Burada özellikle Galaxy S24’ün 8 GB seviyesinde bırakılması eleştiri topluyor, Android telefonlar her zaman yüksek RAM’i seviyor ve bu durum uzun kullanımda ciddi fark yaratabiliyor.

Galaxy S24 serisi son dönemde daha çok yapay zeka haberleriyle ses getiriyor. Kaçıranlar için Galaxy S24 serisi için geçtiğimiz ay içinde taşıyacakları yapay zeka gücü yüksek işlemcilerin de etkisiyle şirketin ürettiği en akıllı telefonlar olacak iddiası ortaya atıldı.

Bu gelişme, telefonların özellikle üretken yapay zeka üzerinden birçok imkan getireceğine işaret ediyordu. OpenAI imzalı ChatGPT ve Google imzalı Bard gibi sohbet botlarının sunduğu bazı özellikleri yerleşik olarak sunacak bilgisi verilen telefonlar, kaynaklara göre yazılanlardan içerik (Görsel ya da yazılı) içerik de üretebilecek. 

Kısa süre önce yapılan bir paylaşıma göre telefonlar galerideki fotoğrafları tek bir tuşa basılması ile genişletilebilecek. Adobe’un Photoshop içerisine de eklediği bu imkan sayesinde dikey bir fotoğraf yatay hale getirilebilecek (Boş alanlar üretken yapay zeka ile gerçekçi ve uygun şekilde oluşturulacak) ya da bir fotoğrafın istenilen bölümü saniyeler içerisinde büyütülebilecek.

Sesli yönetiminin ve etkileşimin de çok güçlü olacağı Galaxy S24 serisi, son bilgilere göre taşıdıkları yapay zeka altyapısı ile kullanıcıların sık sık kullandığı uygulamaları ve kullanım tarzlarını analiz ederek, bazı kompleks görevleri otomatik olarak yerine getirebilecek.

Telefonlar aktarıldığı kadarıyla hava durumu, trafik koşulları ve bazı spesifik uygulama özellikleriyle alakalı bilgileri sunmak için kullanıcının varış yerini ve seyahat süresini analiz edebilecek. Kişilere istedikleri formatta e-postalar oluşturabileceği de söylenen Galaxy S24 serisi, Galaxy AI temeliyle yeni bir dönem başlatacak.

Samsung Galaxy S24 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle