reklamı kapat

POPÜLER

Masa olarak kullanılabilen hibrit bilgisayar kasası [Video]

Bilgisayar tutkunları için bilgisayarın performansının yanı sıra tasarımı da büyük önem taşıyor. Özellikle modifiye edilmiş ve şık bir tasarıma sahip olan bilgisayar kasaları herkesin hayalini süslüyor. Bunun için kullanıcılar kolları sıvıyor ve kendi kasalarını yapıyor. Ancak ilginç bir şekilde bu kez habere konu olan kasa herhangi bir kullanıcıdan değil, bilgisayar kasası üreticisi Lian Li‘den geldi.

Geçtiğimiz yıl ilk hem bilgisyar kasası hem de masa olan hibrit modelini piyasaya süren şirket, bu yıl seriye yeni üyeler ekledi. DK-Q2 ve DK-Q3 model numaralarına sahip olan masalar temelde fazla değişmese de kullanıcıların daha rahat kullanabilmesi için bazı yenilikler yapıyor.

Masanın ayakları 30 milimetre uzunluğunda uzatılabiliyor ya da kısaltılıyor. Böylece kullanıcılar masayı rahat ettikleri yüksekliğe getirebiliyor.

USB 3.0 ve kulaklık girişi gibi devamlı olarak kullanılan girişler masanın ön tarafında yer alırken video, güç ve daha nadir kullanılan diğer benzeri girişler ise masanın arka kısmında konumlanmış durumda. Üst tarafta bulunan camın kaldırılmasıyla kasanın içerisine kolaylıkla erişilebiliyor. Görünüşü daha da iyileştirmek adına istendiği takdirde LED ışıklandırmalar kasa içerisine dahil edilebiliyor.

lianli-fan
Böylesine dev bir kasa için haliyle büyük bir soğutma sistemi de mevcut. 120 milimetrelik 4 adet fanın bulunduğu kasada fanlara ulaşmak için kasayı tamamen açmak gerekmiyor ve yan taraftan fanlara erişmek mümkün oluyor. DK-Q2 ve DK-Q3 çok önemli bir noktada birbirinden ayrılıyor. DK-Q2’de bir adet anakart bulunuyorken DK-Q3’te iki ayrı anakart yer alıyor. Her iki modelde de iki ekran kartına destek veriliyor. DK-Q2’de 7 adet, DK-Q3’te ise 10 adete kadar 3.5 inçlik sabit disk desteği bulunuyor.

Ağustos ayının ortalarında İngiltere’de çıkışını yapacak olan bu dikkat çekici kasanın fiyatı ise bir hayli yüksek. DK-Q2 1.143 dolar, DK-Q3’ün ise 1.635 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak. Diğer ülkelerde ürünün piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise henüz bilinmezliğini koruyor.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?t=55&v=_e1rB-3L5pQ