reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
Apple Mac Pro

Rendeye benzetilen yeni Mac Pro kasası herkes için hazırlandı!

Apple‘ın yeni Mac Pro için tasarladığı kasa, biliyorsunuz rendeye benzetilen tasarımıyla çok ses getirdi. İşte bu kasa başka bir firma tarafından herkes için hazırlandı.

Gelmesi çok uzun süre beklenen profesyonellere yönelik yeni Mac Pro, sadece boş kasa olarak alınamıyor ve en az 6 bin dolar başlangıç fiyat etiketiyle yolda bulunuyor. İşte bu durum nedeniyle Dune Case firması herkesin satın alabileceği Dune Pro isimli boş bir bilgisayar kasası hazırladı. Birebir yeni Mac Pro’nun kasa tasarımını kopyalayan firma, kişilerin rendeye benzetilen bu kasayı alıp kendi sistemlerini kurmasına aracılık ediyor. Tüm standart PC donanımlarına destek veren sistem, istenirse oyun bilgisayarı istenirse de bir iş istasyonu kurulması için doldurulabiliyor. Paslanmaz çelik çerçeve ve çıkarılabilir alüminyum kapaklar üstüne kurulan bilgisayar kasası, üst kısmında iki adet USB 3.1 portu taşıyor. Çok büyük boyutlu ekran kartı ve işlemci soğutucularını destekleyecek boyutta olan Dune Pro, elbette su soğutma için de tam destek veriyor. Apple tarafından satışının engellenme ihtimali bulunan ürün, söylendiği kadarıyla 21 Ekim tarihinde Kickstarter’da satışa çıkıyor. Fiyat ise henüz tam açıklanmıyor olmasına rağmen 200 doların üstünde olacak deniyor.

Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Mac Pro performansıyla büyük ses getirdi

Yeni model en üstte 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla 1,5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Burada istenirse video düzenleme sürecine hız açısından çağ atlatan Afterburner kartı da dahil ediliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

İlgili Video