reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro

Rendeye benzetilen yeni Mac Pro ne zaman satışa çıkacak? (Güncellendi)

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan profesyonellere yönelik yeni bilgisayar Mac Pro için çıkış tarihi belli oldu.

Apple‘ın “çöp kutusuna” benzetilen eski Mac Pro modelinin yerini alacak “Rendeye” benzetilen yeni Mac Pro’nun aralık ayında satışa çıkacağı açıklandı. Profesyonel kullanıcıların uzun zamandır gelmesini bekledikleri yeni model, özelleştirme altyapısı nedeniyle gerçekten çok merak ediliyor. Türkiye’de en az 35 bin TL‘den başlayıp 300 bin TL‘ye kadar özelleştirilebileceği düşünülen bilgisayar yanında, Pro Display XDR monitörün de satışa sunulması bekleniyor. Türkiye’de sadece bacağı 5 bin TL seviyesinde satılacak, toplamda ise 40 bin TL‘yi geçecek gibi duran monitör, profesyonel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak inanılmaz teknik detaylar ile geliyor. Modelin hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Pro hakkında bilinmesi gerekenlere bakarsak

Model en üstte tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

Modüler yapıda olan sistemin hatırlarsınız en düşük özelliklerdeki temel fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Burada 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. En üst donanım kombinasyonunun ise tam 50 bin dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme: Apple da resmi olarak modellerin aralık ayında satışa çıkacağını aktardı.

İlgili Video