reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook uygulamasında bulunan ürkütücü hata (!)

Facebook, can sıkıcı bir güvenlik sorunuyla daha gündemde yer alıyor. Konunun merkezinde bu sefer iOS uygulaması yer alıyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla Facebook iOS uygulaması, arayüzde gezerlen kullanıcılardan habersiz olarak arka planda kamerayı açıyor. Hem iPhone hem de iPad’lerde görülen bu sorun, gerçekten ürkütücü görünüyor. Bir örneğini aşağıda görebileceğiniz problem, şimdilik sadece arka kamera için kendisini gösteriyor. Bunun gizli bir gözetlemeden öte “bir hata olduğu düşünülürken“, şirketten konu hakkında yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Bu durumun en ilginç yanı ise sadece iOS 13 ve üstü iCihazlarda kendisini gösteriyor olması. Söylendiği kadarıyla iOS 12’li cihazlarda benzer bir gizli kamera erişimi ya da daha doğru şekilde hatası sağlanamıyor. Bu durumda kişilerin Facebook’un kamera erişimini kapatması oldukça mantıklı görünüyor. Bu yapmak için iOS cihazların “Ayarlar – Gizlilik – Kamera” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulamasına bugün güzel bir özellik gelmişti

Mobil uygulamasında yapılan yeni güncelleme ile artık alt menüdeki bildirim işaretleri kaldırılabiliyor. İlk olarak iOS tarafına getirilen bu özellik, uygulamanın altındaki menülerde görünen kırmızı bildirim işaretçilerini kaldırmanıza imkan tanıyor. Ayrıca kullanıcılar artık alt menü barını “simgelerin üstüne basılı tutarak” açılan menüden tamamen kaldırabiliyor. Bu sayede altta hiç kullanmadığınız kategoriler ve bildirimler gizlenmiş oluyor. Özelliğin yakında Android için de geleceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon modeli Mi Note 10