reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Avengers Endgame’den çıkartılan Iron Man sahnesinin perde arkası

Avengers Endgame filminden önemli bir Iron Man sahnesinin çıkartıldığını biliyorduk. Aradan geçen zamanın ardından bu sahne internete düştü ve bizleri şaşırttı. Peki bu sahnenin çıkartılmasının arkasında yatan düşünce neydi?

Durumu kısaca özetlemek gerekirse 13 Reasons Why dizisinin başrolü Katherine Langford‘un Avengers Endgame’in oyuncu kadrosuna dahil olması o dönemde büyük ses getirmişti. Oyuncunun Hawkeye’ın kızını ya da Kate Bishop’u canlandırdığı düşünülüyordu. Film vizyona girdiğinde Katherine Langford’u göremedik ve onun karakteri herkesin merak ettiği bir detay halini aldı. Sonradan onun tek bir sahnede Iron Man ‘ın kızı Morgan Stark‘ın yetişkin halini canlandırdığı ortaya çıktı. Dün herkesin merak ettiği sahne sonunda internete düştü. Sonsuzluk taşlarını kullanan Tony Stark’ın ruh taşının içinde kızının yetişkin haliyle konuşmasına şahit oluyoruz. Morgan herkesin iyiliği için kendini feda eden babasıyla gurur duyduğunu söylüyor. Üstelik bu sahne Avengers Infinity War’da Thanos ve Gamora arasındaki anları andırıyor. Peki ekibin özellikle oyuncu seçme zahmetine girdiği bu sahneyi filmden çıkartma nedeni neydi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man odaklı önemli karar

Avengers Endgame finaline damgasını vuran tek bir olay varsa, o da Iron Man’in ölümüydü. Onun kendisini feda etmesi ve herkesin ardından bakakalması izleyiciler üzerinde büyük bir etki yarattı. Her şeyin ardından Tony Stark’ın cenazesini gördük. Böylece onun ölümüne dair duygusal yük, film bittikten sonra bile peşimizi bırakmadı. Iron Man ve kızı Morgan’ın sahnesi Marvel hayranlarına büyük bir ekstra sunsa da, filmdeki duygusal yoğunluğu ortadan kaldırıyordu. Ölümüne şahit olduğumuz karakteri iki dakika sonra kanlı canlı görmek Iron Man’in ölümünün etkisini azalttığı için bu sahne filmden çıkartıldı.

İlgili video