reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Iron Man

Avengers Endgame finalinde vazgeçilen Iron Man kararı

Avengers Endgame finalinde Iron Man kendini feda ettikten sonra DC çizgi romanlarındaki Two Face gibi görünebilirdi. Fakat Marvel daha sonra bu karardan vazgeçti.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Iron Man’in sonsuzluk taşlarını kullanıp Thanos’u ve ordusunu alt etmesine şahit olduk. Ancak bu kararın bedeli Tony Stark’ın hayatı oldu. Ağır şekilde yaralanan kahramanımız hayata gözlerini yumdu. Tony Stark’ın bu son sahnedeki görüntüsü izlediğimiz versiyondan çok daha farklı olabilirdi. Bu durumu Marvel’ın görsel tasarım işleriyle uğraşan Matt Aitken ve Jen Underdahl özetledi.

Avengers Endgame kararı

Matt Aitken: Yönetmenlere Avengers Endgame’in finalinde Iron Man için çok farklı pek çok tasarım verdik. Bunlardan birinde sonsuzluk taşlarının yarattığı yoğun enerji yüzünden Iron Man’in suratının yarısı tamame yanıyor ve gözü yanağına kadar sarkacak noktaya geliyordu.

Jen Underdahl: Tasarım konusunda pek çok farklı alternatif denedik. Bunlardan bazıları korkunç bazıları daha normale yakın görüntülerdi. Ancak ulaştığımız son nokta izleyicileri korkutmayacak ancak Tony Stark’ın ölümün eşiğinde olduğunu anlamalarını sağlayacak bir tasarım oldu. Tasarımlardan biri Two-Face’i andırıyordu. Burnunu ve dişlerini görebiliyorduk. Fakat bu görüntü yaşanan o güçlü anı gölgeliyordu. İzleyicilerin duygusallık yerine bu görüntüye odaklanmasını veya o son görüntüden rahatsız olmasını istemedik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Marvel hayranları için Avengers Endgame finalindeki Iron Man’in son sahnesi çok önemliydi. Bu sahnede karakterin rahatsız edici bir görünüme sahip olması Marvel’ın ölümüne eleştirilmesine sebep olurdu. Bu sebeple stüdyonun doğru bir karar aldığını düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home filminin görsel efektleri