reklamı kapat

POPÜLER

the witcher

The Witcher 1. sezonda dikkatlerden kaçmayan değişiklik

Son zamanlarda herkesin konuştuğu The Witcher’ın aynı isimli kitap serisinden uyarlandığını bilmeyen yok. The Witcher 1. sezona baktığımızda ise dikkat çekici bazı değişikliklerin yaşandığını görünüyoruz.

Geralt ile kaderleri birbirine bağlanan Yennefer‘ın dizideki en önemli karakterlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Onun geçmişini gördüğümüz pek çok sahne yer alıyordu. Öyle ki onu ekranda gördüğümüz sürenin Geralt ve Ciri ile yarışacak seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu durum The Witcher kitap serisinde oldukça farklıydı. Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan kitaplarda Yennefer sık sık gördüğümüz bir karakter olsa da, geçmişi hakkında pek bir şey bilmiyorduk. Karakteri ilk gördüğümüz anlarsa çoktan The Brotherhood of Sorcerers’ın güçlü üyelerinden biriydi. Geçmişine dair bildiklerimiz ise diyaloglar arasında yer alan ipuçlarından ibaretti.

The Witcher 1. sezon değişiklikleri

Dizide ise Yennefer’ın yaşadığı zorluklardan gücü keşfetmeye başlamasına, aldığı zorlu eğitimle birlikte değişmesinden ona verilen ilk görevlere kadar pek çok anı detaylı olarak görüyoruz. Böylece onun büyük değişimine şahit olma fırsatı elde ediyoruz. Benzer bir durum Yennefer’ın görsel değişimi için de söz konusu. Büyücülerin çocuk sahibi olamadığı bilgisi kitaplarda yer alsa da, bunun kaynağı olarak geçirdikleri görsel değişim gösterilmiyor. Dizide ise böyle bir neden sonuç ilişkisi kuruluyor ve hatta Yennefer’ın acı dolu değişimine de şahit oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher dizisinin kitaptan bağımsız yaptığı bu değişimler Yennefer karakterinin izleyiciler tarafından daha yakından tanınmasına ve ona sempati duymaya başlamamıza neden oluyor. Ekip onun hikayedeki gizemli karakter olmasını istememiş gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası