reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher

The Witcher serisinin yazarından dizi itirafı

Netflix uyarlamasıyla yeniden çok satanlar listesine taşınan The Witcher serisinin yazarı Andrzej Sapkowski, dizi cephesiyle ilgili bazı itiraflarda bulundu.

The Witcher ilk sezonuyla Netflix kütüphanesinin en dikkat çekici işlerinden biri olmayı başardı. 8 bölüme sahip ilk sezonun ardından hayranlar heyecanla ikinci sezonu beklemeye koyulmuşken; serinin uyarlandığı kitaplar da yeniden çok satanlar listesindeki yerini aldı. Aynı zamanda serinin oyun uyarlaması da oyuncuların yeniden odak noktasına taşınmıştı. Tüm bu süreçte pek açıklamalarda bulunmayan Andrzej Sapkowski ise nihayet dizi ile ilgili bazı soruları yanıtlıyor. Görünen o ki Sapkowski, dizi ekibini tamamen özgür bırakmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher dizisi prodüksiyonuna pek karışmamış

iO9‘a konuşan Sapkowski’ye prodüksiyon sürecine ne kadar dahil olduğu sorulduğunda Sapkowski “Pek dahil olmadım. Kendi isteğimle. Çok uzun ve çok fazla çalışmayı sevmiyorum. Aslında çalışmayı hiç sevmiyorum.” diyor. İlk sezon çekimleri devam ederken set ziyaretinde dizi yaratıcısı Lauren Schmidt ile yaptığımız röportajda Schmidt, Sapkowski’nin tüm senaryolara erişimi olduğunu ve kendi ne kadar dahil olmak isterse o kadar dahil olduğunu kaydetmişti. Set ziyaretimizi kaleme aldığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Sapkowski aynı zamanda herhangi bir konuda ısrarcı olmadığını ve tartışma yaşanmadığını kaydediyor. “Ben sanatçıların özgür olması gerektiğine inanıyorum. Araya girip kendi fikirlerimi diğer sanatçılara dayatmam. Bir konuda ısrar edip kavga etmem. Ben akıl veririm. Gerekli olduğunda. Bana sorulduğunda.” diyen Sapkowski, senaryo ekibinin işine pek karışmadığını da kaydediyor.

Sapkowski açıklamaları ışığında projenin aynı dinamiklerle devam etmesi bekleniyor. Şubat ayında ikinci sezon çekimlerine başlaması beklenen The Witcher, yeni sezonuyla 2021‘de Netflix kütüphanesindeki yerini almaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Yeni diziler, yeni sezonlar; şubat ayında Netflix Türkiye’de neler var?