reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher Game of Thrones

The Witcher dizisinin kamera arkasındaki Game of Thrones aktörü

Netflix dizisi The Witcher dövüş sahneleriyle övgüleri toplamıştı. Dizinin bu kısmında dokunuşu bulunan isimse Game of Thrones aktöründen başkası değil.

2019’un en iddialı Netflix dizisi olan The Witcher, 2020’ye girdiğimiz şu günlerde hala konuşuluyor. Serinin oyunlarına ve kitaplarına olan ilgiyi yeniden alevlendiren yapımın Game of Thrones ile de bir bağlantısı bulunuyor. Dizinin en çok övülen noktalarının başında dövüş koreografileri geliyordu. İşte bunu sağlayan isim doğrudan hem Game of Thrones’ta oyunculuk yapmış hem de dublör yönetimini üstlenmiş olan isim Vladimir Furdik oluyor. Game of Thrones’ta Night King‘i canlandıran Furdik, iş dövüş koreografisine geldiğinde bu alanda aranan isimlerin de başında geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher dizisi ikinci sezona hazırlanıyor

Şubat 2020’de çekimleri başlanacak ikinci sezon içinse Furdik ne yazık ki ekipte yer almayacak. Oyuncu Instagram’dan sorulan soruları yanıtlarken 2. sezonda dizi ekibinde olmadığını açıkladı. Ancak durum için herhangi bir sebep belirtmedi.

İlk sezonda serinin ilk iki kitabından hikayeler aktaran The Witcher ise ikinci sezonda asıl maceraya başlayacak. Hikaye anlatımı da zaman açısından daha lineer bir düzleme otururken anlatım da izleyiciler için daha anlaşılır bir hale bürünecek. Dizinin yeni sezonu gelmeden önce üçüncü kitap olan Elflerin Kanı’nı okumak isteyebilirsiniz. Dizinin ikinci sezonu içinse net bir yayın tarihi paylaşılmadı. Ancak çekim dönemini göz önünde bulundurarak bir tahmin yapmak gerekirse 2020 sonu, 2021 başı gibi yeni sezona kavuşabiliriz.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası