reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones
The Witcher Netflix
Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones finalinden sonra serinin yerini almak isteyen 7 dizi

Game of Thrones 8. sezon bölümleri ile televizyona veda etmeye hazırlanıyor. Peki yerini kim dolduracak dersiniz?

2019’un ilk yarısında ilk bölümünü yayınlayacak olan Game of Thrones 8. sezon, toplam 6 bölümle televizyona veda etmeye hazırlanıyor. Artık hikayenin kapanış perdesini izlemeye başlayacağımız sansasyonel dizinin boşluğunu doldurmak içinse çok iddialı isimler öne çıktı bile. “Televizyonun yeni Game of Thrones’u” olma yarışındaki bu diziler Netflix’ten Amazon Prime’a, Apple’dan HBO’ya uzanan yayın servisleri için geliyor. Peki ama Game of Thrones bittikten sonra yerini dolduracak “o dizi” hangisi olacak dersiniz? En iddialı isimleri yayınlanacakları platformla beraber sizin için bir araya getirdik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher Netflix

The Witcher – Netflix

Game of Thrones’un yokluğunu ne doldurur diye düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk projelerden biri Witcher oluyor. Andrzej Sapkowski’nin kaleme aldığı ve CD Project RED’in oyuna uyarladığı yapımın ne kadar sevildiğini ve popüler olduğunu özellikle belirtmemize gerek yok diye düşünüyoruz. Bir Efsunger olan Geralt’ın hikayesini anlatacak olan dizi de bizi Witcher evrenine götürecek. Yaratıksa yaratık, aksiyonda aksiyon… Belki bir Game of Thrones şiddetinde entrika yok ancak Witcher doğru uyarlanırsa “yeni büyük yapım” olacağı kesin. Şimdilik sadece başrol belli tabii. O da Henry Cavill olarak açıklandı. Detayları buradan okuyabilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi – Amazon Prime

Pekala, eğri oturup doğru konuşalım. Game of Thrones’un tahtına oturacak büyük potansiyele sahip bir yapım varsa o da Yüzüklerin Efendisi dizisi. Amazon’un hızlı davranıp kaptığı bu yapım sadece duyurusuyla bile hayranların heyecanını körüklemiş durumda. Ancak elimizdeki tek şey de neredeyse bu: Bir duyuru. Bizi alıp Orta Dünya’ya götürecek olan dizi için henüz adam akıllı bir açıklama ne yazık ki bulunmuyor. Diziyle ilgili bildiklerimizi ise detaylarıyla buradan okuyabilirsiniz.

Vakıf Serisi – Apple

Çevrim içi yayın servisleriyle rekabete girebilmek için kesenin ağzını açan Apple da elbette iddialı bir yapımın haklarını satın aldı. Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’ni uyarlayacak olan Apple’dan konuyla ilgili başka açıklama yapılmadı. Şimdilik bilgimiz 10 bölümlük siparişin verildiği yönünde.

Narnia Günlükleri – Netflix

Pekala Netflix Yüzüklerin Efendisi’ni Amazon’a kaptırmış olabilir. Ancak Narnia Günlükleri serisini satın alan çevrim içi yayın servisi kitapları dizi ve filmlere dönüştürmeye hazırlanıyor. Hatrı sayılır bir hayran kitlesi olan serinin Netflix anlaşması ise büyük yankı uyandırdı diyebiliriz. Yeni Game of Thrones olabilir mi, o konudan tam emin değiliz. İddialı rakipleri bulunduğu kesin!

Zaman Çarkı – Amazon Prime

Zaman Çarkı serisini satın alan Amazon Prime, Yüzüklerin Efendisi serisinden sonra en iddialı duyurusunu yapmış olabilir. Dizi potansiyeliyle bile baş döndüren Zaman Çarkı dizisi geçen sene duyurulmuştu. Sony, Amazon’la iş birliğine giderek diziyi Prime kullanıcılarıyla buluşturacak. Ancak bir diğer Amazon Prime işi olan Yüzüklerin Efendisi gibi ortada daha tarih bilgisi yok ne yazık ki.

Star Wars – Disney

Disney yeni Star Wars dizisini duyurdu. The Mandalorian isimli dizi firmanın kendi çevrim içi yayın servisi için geliştiriliyor. Bir Mandalorian macerası anlatacak olan dizi Boba Fett değil belki ama yeni bir savaşçıyı tanıtacak. Game of Thrones olmaya en yakın serilerden birinin Star Wars dizisi olabileceği düşünülünce, belki aradığımız cevap burada saklıdır. Detayları buradan okuyabilirsiniz.
Game of Thrones 8. sezon

Yeni Game of Thrones dizisi – HBO

Evet listede pek çok aday bulunuyor ancak dürüst olacağız. Ne yazık ki Game of Thrones 8. sezon bölümlerinin ardından serinin yerini en iyi yine Game of Thrones doldurabilir. HBO da bunu bildiği için Jon Snow döneminden 8.000 yıl öncesinde geçecek yeni bir hikayeyle bizi buluşturmaya hazırlanıyor. Aynı evrenin erken zamanlarını göreceğiz. Dizinin oyuncu seçimlerine ise gelecek yıl başlanması bekleniyor. Tüm detaylar ise burada.