reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Yeni Game of Thrones dizisiyle ilgili tüm detaylar

Her ne kadar Game of Thrones 8. sezon dizi için final yapsa da HBO serinin peşini bırakmıyor. Gelecek yeni dizi içinse detaylar netleşiyor.

2019’un ilk yarısında yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle beraber Buz ve Ateşin Şarkısı serisine noktayı koyuyoruz. Ancak bildiğiniz gibi HBO, serinin geçmiş dönemini konu alan yeni bir dizi hazırlığında. Firma hikayenin ilerleyişi konusunda bazı ipuçları paylaştı. Onlardan biri hikayenin Jon Snow döneminden 8.000 yıl öncesinde geçecek olması. Yani dizimizdeki zaman dilimine biraz olsun yakın olmayacağız. Bu ilginç bir detay çünkü Kuzey’de yer alan Duvar’ın da yaklaşık 8.000 yaşında olduğu biliniyor. Yani hikaye bizi Duvar’ın oluşum dönemine götürüyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güçlü kadın karakterler

Diziyle ilgili açıklanan bir diğer detay ise çok güçlü kadın karakterlerin yer alacağı oldu. Bildiğiniz gibi seri güçlü kadın karakterlere yer verme konusunda çok da çekingen değil. Ancak yeni diziyle beraber güçlü kadın karakterlerin daha da ön planda olacağına işaret ediliyor. Tabii karakter dengesini ayarladıklarını da açıklıyorlar. Senaryoyu üstlenen Jane Goldman’ı serbest bıraktıklarını belirten HBO program sorumlusu Casey Bloys, yeni proje için beklentileri de yükseltiyor. Bloys açıklamasını şöyle sonlandırıyor: “Farklı bir düzende, Westeros’un çok faklı bir zaman diliminde olacağız. Farklı hissettirecek ancak yine de Game of Thrones olacak.

HBO’nun yayınladığı dizi özeti ise şu şekilde: “Ana serideki olayların binlerce yıl öncesinde geçen yeni hikayede, dünya Kahramanlar Çağı’ndan karanlık bir döneme geçiş yapmaktadır. Westeros’un tarihindeki korkutucu sırlardan Ak Gezenler’in oluşumuna, Doğu’nun gizemlerinden Stark’ların efsanesine kadar uzanan hikaye aslında bildiğimizi sandığımız hikaye olmayabilir.

Dizinin oyuncu seçimlerinin ve çekimlerinin önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.