reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrası yayınlanacak yeni dizi

Yeni Game of Thrones dizisi için heyecan verici gelişme

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm ile final yapıyor. Ancak bu evrendeki maceramız sonlanmıyor. Yeni diziyle ilgili heyecan verici gelişmeler mevcut.

19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece Türkiye saati ile 04:00’da yayınlanacak olan 8. sezon 6. bölüm Yedi Krallık’taki yeni düzeni açıklayarak bizi nihayet finale kavuşturacak. Game of Thrones’un 8 yıllık macerasında bir sona gelmiş durumdayız anlayacağınız. Ancak HBO, adeta para basan bu evreni öyle bir köşeye itecek değil. Bildiğiniz gibi üzerinde çalışılan ve aynı evrende geçen heyecan verici yeni projeler mevcut. Onlardan ilk olarak karşımıza çıkacak dizi ise bu zamana kadar The Long Night ismiyle anılıyordu. Bu ismi ilk olarak George R.R. Martin ortaya atmış ancak daha sonra yapımcılar tarafından diziye öyle “seslenmemesi” gerektiği söylenmişti. Yeni gelen bilgilere göre dizinin pilot bölümünün çekimleri başlamış. Sette ise dizi “Bloodmoon” ismiyle anılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm sonrasındaki yeni odak noktası

Tabii şunu da belirtmekte fayda var. Sette kullanılan isim bir “kod ad” olabilir. HBO’nun Game of Thrones konusundaki sızıntılar sonrası paranoyasının yeni projenin gizlilik içinde yürütülmesi kararına yol açma ihtimali var. Watchers of the Wall‘un haberine göre Naomi Watts başrolündeki dizi, pilot bölüm çekimlerini Kuzey İrlanda’da gerçekleşiyor. En azından şimdilik. Ana dizinin çekimlerinin birden fazla mekanda, farklı ülkelerde geçtiğini hatırlatalım. Kuzey İrlanda’da Glenariff’teki çekim alanı eskiden Game of Thrones’ta Arryn Vadisi bölümleri için kullanılıyordu.

Yeni dizinin ise meşhur “Uzun Gece” hikayesini anlatması bekleniyor. Kahramanlar çağına döneceğimiz dizi, şu an izlediğimiz zamanda 8.000 – 10.000 yıl öncesinde geçecek. Ne yazık ki dizi ile ilgili mevcut detaylar bununla sınırlı durumda. Bloodmood olarak anılan yeni dizinin 2021’de ekranlara taşınması bekleniyor. Ancak bunun resmi bir açıklama olmadığını söyleyelim. HBO’nun 2020’de yayınlamasını beklenen Westworld ile yeni diziyi aynı döneme koymak istemeyeceği tahmin ediliyor.

İlgili video

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm için yayınlanan son fragmanı