reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones iddiasına üzen George R.R. Martin cevabı

Game of Thrones 8. sezon neredeyse finale yaklaştı. George R.R. Martin ise dizi finali yaklaşırken ortaya atılan iddiayı cevapladı.

19 Mayıs’ta yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm, serinin televizyon macerasını sonlandırıyor. Ancak dizi bir sona ulaşsa da bu evreni aynı zamanda kitaplardan da takip edenler için son hiç yakın değil. Hatta pek çok karakterin yaşadıkları dizidekine yaklaşamıyor bile. Bu durumda hayranlar altıncı kitap The Winds of Winter ve yedinci kitap A Dream of Spring’in bir an önce çıkmasını istiyor. George R.R. Martin’in çok uzun zamandır 6. kitabı bitirmeye çalıştığı ise bir sır değil elbette. Ancak geçtiğimiz ay gerçekleşen bir hayran etkinliğine katılan Ian McElhinney ortaya attığı iddia ile işleri karıştırdı. Dizide Sör Barristan Selmy’i canlandıran oyuncu, “George altıncı ve yedinci kitabı çoktan yazdı ve ona göre zaten toplam 7 kitap var. Dizinin yaratıcıları David ve Dan ile son iki kitabı dizi bitene kadar yayınlamayacağına dair bir anlaşması var. Her şey yolunda giderse, bir iki aya altıncı ve yedinci kitaba kavuşuruz.” sözlerini dile getirmişti. Bunun üzerine hayranlar yeni kitabın heyecanına kapılmış, internette komplo teorileri oluşturmaya başlamıştı ki George R.R. Martin’den cevap geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Sebep Game of Thrones 8. sezon” iddiasına cevap

Kendi blogunda yazdığı yazıyla duruma açıklık getiren Martin şunları söylüyor: “The Winds of Winter ve A Dream of Spring henüz bitmedi. Dream daha başlamadı bile. Yedinci kitabı altıyı bitirene kadar yazmaya başlamayacağım.

Dizi yaratıcıları Benioff ve Weiss ile özel bir anlaşması olmadığını da dile getiren Martin “İnternette her okuduğunuza inanmayın.” diye uyarmayı ihmal etmiyor. Kitabın çıkış tarihi konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşmıyor. Şu noktada altıncı kitapta ne kadar ilerlediği konusunda hiçbir fikrimiz yok. Yedinci kitaba ise daha hiç başlamadığı düşünülünce, bahar bizim için de bir hayalmiş gibi geliyor…

Dizinin 8. sezon 6. bölümü 19 Mayıs’ı 20 Mayıs’a bağlayan gece Türkiye saati ile 04:00’da bizleri kitap serisinin ana sonuna ulaştıracak. Yan karakterlerin hikayesi farklı bitse de, hikayenin ana sonunu en azından diziyle öğrenmiş olacağız gibi görünüyor.

İlgili video

8. sezon 6. bölüm fragmanı