reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari LaFerrari

Acı veren video; Ferrari LaFerrari araziye girdi! [İzle]

Dünyanın en özel hiper otomobil modellerinden Ferrari LaFerrari, keyif için ıslak araziye girdi. Bir hiper otomobile bu yapılmamalı.

Ferrari LaFerrari içi çok fazla bir açıklama yapmaya gerek yok diye düşünüyoruz. Dünyanın en güzel, güçlü ve pahalı hiper otomobil modellerinden olan bu özel araç, kesinlikle tam bir “asfalt” canavarı. 6.3 litre V12 motoruyla tam 950 beygir güç üreten ve sağır edecek güzellikte bir egzoz sesi bulunan otomobil, bu sefer hiç de uygun olmadığı bir zemine yani araziye sokuldu. Yukarıdaki videonun 4. dakikasında göreceğiniz bu  durum, izlerken gerçekten acı veriyor. Çekişin olmadığı ıslak çim üzerinde döndürülmeye çalışılan 1.5 milyon dolarlık Ferrari LaFerrari, adeta acı içinde kıvrandırılıyor. Elbette bu şartlarda da görevini yerine getirmeye çalışan hiper otomobil, yine de böylesi durumlara hiç ama hiç yakışmıyor.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari sunduğu performans ve tasarımıyla nefes kesen araçlardan

Bu açıdan da aracı kendisini gösterebileceği asfalt zemin üzerinde kullanmak gerekiyor. Arazi eğlencesi için çok ama çok daha uygun fiyata alınabilecek binlerce farklı otomobil bulunuyor. Asfalt lastikleriyle arazide acı çektirilen araç, videonun sonunda da görebileceğiniz üzere çamur içinde kalıyor. Satın alan birçok kişinin pist dışında dahi kullanmadığı böyle bir hiper otomobili araziye sokmak, gerçekten büyük şaşkınlık yaratıyor. Bu videoyu “izlemeden dinlemek” kesinlikle çok daha fazla keyif veriyor.