reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari’nin yeni hiper otomobilinin projeleri sızdırıldı mı?

Cenevre Otomobil Fuarı için hazırlıklarına devam eden Ferrari’nin yeni otomobil projesi olduğu iddia edilen patent görselleri bir anda okların yönünü değişmesine neden oldu.

F12 Berlinetta‘nın yerine getireceği 812 Superfast modeliyle Cenevre Otomobil Fuarı‘na hazırlanan Ferrari için geçtiğimiz gün ortaya atılan bir iddia dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Avrupa patent ofisinden olduğu ifade edilen yeni bir otomobil projelerinin ortaya çıkmasıyla birlikte bir bu modelin ilk aşamadan sızdırıldığı söylentileri yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Üstelik patent başvurusunun yeni olduğuyla ilgili neredeyse hiç şüphe yok.


Hemen her sektörde olduğu gibi otomobil üreticilerinin de bir aracın üretim aşamasına geçilmesinden evvel proje dosyalarıyla patent alma aşaması söz konusu. Ferrari’nin yeni modelininin patent işlemlerini gerçekleştirmek adına patent merkezine 16 Ağustos 2016 tarihinde başvurduğuysa kaynaklarca doğrulanan bilgiler arasında. Lakin Ferrari cephesinden sızan patent görsellerinin yeni otomobilleriyle ilgili olup olmadığıyla alakalı bir yalanlama veya doğrulama gelmiş değil. Yani şimdilik elimizde yeni bir otomobil için geliştirildiği söylenen projenin patent görselleri ve Peisert Design ekibi tarafından sanal ortamda gerçeğe dökülmüş bir konsept tasarım var. Genel hatlarıyla alıştığımız Ferrari modellerinden çok farklı bir yapıya sahip olan modelin Ferrari’nin LaFerrari tabanlı yeni otomobili olup olmadığının cevabını önümüzdeki günlerde alacağız.