reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den bildiğiniz bütün modellerini unutturacak “hiper” konsept

18 Ekim 2016

Volkswagen‘in gelecek planları arasında yer alan elektrikli spor otomobil modelinin ilk resmi görüntüleri kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan çizimler Volkswagen’e yeni bir boyut kazandıracak nitelikte.

Son yılların en farklı Paris Otomobil Fuarı’nı geride bıraktık. Farklı diyoruz çünkü bundan önceki hiçbir fuarda elektrikli modellerin bu kadar öne çıkmamıştı. Bu süreç aslında geleceğin ilk adımının gerek resmi gerekse konsept modellere ile atıldığı bir süreç. Otomobil üreticileri standart modeller ile birlikte spor modellerinde de tamamen elektrik gücünü entegre etmeye başladı. Fransız üretici Renault’un Trezor konsepti bu furyanın en güzel örnekleri arasında.

vwconcept2
Volkswagen için de Paris Otomobil Fuarı I.D konsepti ve elektrikli Golf’ün tanıtım heyacanını yaşadığı bir fuar oldu. Markanın genel olarak yürüttüğü bekle, gözlemle ve üret politikası yine geleneksel şekilde işlemeye devam ediyor. Tıpkı BMW i5‘te olduğu gibi Volkswagen’ın yeni modelinin de patent görselleri ortaya çıktı ve doğrusunu söylemek gerekirse çoğu kişiyi şaşkınlığa uğrattı. Şu ana kadar karşımıza çıkan hiçbir Volkswagen modeli ile benzerlik göstermeyen konsept model, uzun bir coupe tasarıma sahip. Arka tarafa doğru keskinleşen adeta bir balık yüzgecini andıran tasarım çizgisi ise konsepte adeta bir hiper otomobil havası katmış. Arka bölümün tasarım hatları ise “Bugatti” havasını tamamlayan etmenler arasında. Tamamen elektrikli bir model olması beklenen konseptin otonom sürüş özelliğiyle sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Henüz hiçbir detayı paylaşılmayan ve patent aşamasında olan tasarımın önümüzdeki yıllarda Cenevre, Paris veya Detroit gibi büyük fuarlardan birinde tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR