reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğin elektrikli otomobili Volkswagen I.D. ile tanışın

Volkswagen‘in merakla beklenen ve gelecek planları arasında ilk sıralarda yerde alan elektrikli konsept modeli I.D‘nin çıkış tarihinin yanı sıra bütün özellikleri belli oldu.

Volkswagen‘ın emisyon skandalı ardından toparlanma ve gelecek sürecindeki en önemli kozları arasında yer alan konsept model sonunda ortaya çıktı. Markanın gelecek nesil otomobil yelpazesinin tasarım yüzünün bir yansıması olan I.D, otonom sürüş yeteneği ile birlikte sunulacak.

Volkswagen’ın 0 emisyon stratejisinden hareket ederek hayata geçirdiği I.D, değişken sürüş karakterleri doğrultusunda 125 kW‘lık (yaklaşık 168 beygir) elektrikli motoru ile 400-600 km arasında bir menzil değerine sahip. Araçta yer alan en büyük özelliklerden biri de kargo teslim alma sistemi. I.D eğer sahibi evde yoksa, teslimat için gelen paketleri teslim alabiliyor. 2020 yılında kendisi göstermeye başlayacak olan I.D’nin küresel bazda büyük ilgi görmesi bekleniyor. Önceden tanıtılan elektrikli konsept modellerinin de hayata geçmesinin ardından 2025 yılına kadar bir milyon elektrikli Volkswagen’in sokaklarda olması marka yetkilileri tarafından ön görülüyor.