reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen I.D. Buzz

Volkswagen: “Apple’ın elektrikli otomobil tasarımı geleceğe rehberlik edebilir”

Geçtiğimiz günlerde Volkswagen’deki değişimle ilgili açıklamalarda bulunan Klaus Bischoff, belki de birçok kişinin beklemediği noktalara değindi.

Yaklaşmakta olan Cenevre Otomobil Fuarı‘na elektrik geleceğiyle ilgili büyük bir sürpriz getireceğini duyuran Volkswagen‘de, geçtiğimiz yıldan hatırlayacağımız üzere planların sahaya aktarılacağı tarih olarak 2020 gösteriliyor. BMW’nin “i” felsefesine benzer şekilde sadece elektrikli modellerin yer alacağı I.D. ailesiyle yola çıkacak olan marka, bu plan için efsane modeli Microbüs‘ü güncel dünyaya uyarlamıştı. Bunun yanı sıra elektrikli binek ve SUV modellerinin de konsept projelerini gösteren Volkswagen’in baş tasarımcısı Klaus Bischoff, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili dikkatleri üzerine çekecek açıklamalarda bulundu. Reuters’a verdiği röportajda Apple’ın hazırlığı içerisinde olduğu sürücüsüz otomobilin tasarımı üzerindeki beklentilerinden bahseden Bischoff’a göre, gelecek nesil tasarım dillerine bu proje rehberlik edebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen yeniden tanımlanıyor

Apple’ın Project Titan adıyla büyük gizlilik üzerinden yürüttüğü otomobil projesinin takipçilerinden biri olduğunu ifade eden Klaus Bischoff, Volkswagen’in yeni nesil elektrikli otomobilleri şekillendirmek adına bu otomobili de beklediğini ifade etti. Amerikalı üreticinin tasarım alanındaki başarısı sayesinde Sony ve Samsung gibi devleri kısa sürede geride bıraktığını belirten Bischoff; “Şu anda elektrikleşme üzerinden Volkswagen’in karakterini yeniden tanımlıyoruz. Bu süreçte amacımız net ve minimal mimariler oluşturmak.” diyerek, dünyanın en değerli şirketlerinden birisine dönüşen Apple’ın da benzer felsefe üzerinden bu başarıyı elde ettiğine inanıyor. Emisyon skandalının ardından elektrikli otomobillerle ilgili sürece çok daha önem veren Volkswagen’in Cenevre’ye getireceği sürprizin neler barındıracağını hep birlikte göreceğiz.