reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ Android 8.0 Oreo

Galaxy S8 ve Galaxy S8+ “Android 8.0 Oreo” güncellemesinin durdurulma nedeni

Hatırlarsınız geçen gün Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için uzun zamandır beklenen Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtıma çıkmıştı. Birçok kişiyi oldukça mutlu eden bu gelişme kısa sürdü ve şirket güncellemenin dağıtımını durdurdu. İşte buna neyin neden olduğu da ortaya çıktı.

Biliyorsunuz Android tarafındaki genel güncelleme sorunları da devam ediyor. En son açıkladığı kadarıyla şu an en çok kullanılan Android sürümü halen Nougat olarak görünüyor. Oreo ise şu an tüm Android cihazların sadece 1,1’inde yüklü bulunuyor. Bunu biraz da olsa değiştirmek için geç kalmasına rağmen resmi bir adım atan Samsung, konuda başarısızlığa uğramış durumda. Türkiye dahil Almanya, Belçika, Fransa, Norveç, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde dağıtım sürecine başlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi, ani bir kararla durduruldu. Buna ise güncellemenin Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘ı beklenmedik şekilde yeniden başlatması neden oldu. Bu sorunu fark ettiği zaman güncellemeyi geçici olarak durduran şirket, sorunun çözümü için çalıştıklarını açıklıyor. Android 8.0 Oreo güncellemesine kısa süre içerisinde yeniden başlanacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Sorunu çözeceğiz”

Bu ani kapanma sorunlarıyla alakalı şimdilik çok fazla şikayet bulunmuyor ancak gelenler Samsung’a yeterli gelmiş görünüyor. Elbette ciddi bir sorun olan bu durum, söylediğimiz gibi yakın zaman içerisinden çözülüyor.

İlginizi çekebilir