reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8’in Android 8.0 Oreo güncellemesinde beklenmedik gelişme

15 Şubat 2018

Samsung Galaxy S8 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 8.0 Oreo kısa bir süre önce dağıtılmaya başlanmıştı. Heyecan uyandıran bu güncellemenin Türkiye’deki modellere de ulaştığını sizlere duyurmuştuk. Fakat dağıtım süreci hiçbir açıklama yapılmadan durduruldu! Konu hakkında bildiklerimiz ise oldukça kısıtlı.

Bildiğiniz gibi Android 8.0 Oreo yaklaşık altı ay önce gün yüzüne çıkmasına rağmen beklenen oranda yaygınlaşamadı. Bu konudaki önemli gelişmelerden biri Samsung cephesinde yaşanmıştı. Aylarca üstünde çalışılan beta versiyon ve test sürecinin ardından Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için güncellemenin hazır olduğu duyurulmuştu. Türkiye dahil olmak üzere Almanya, Belçika, Fransa, Norveçi Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde dağıtım süreci başlamıştı. Fakat bilinmeyen bir nedenden ötürü güncellemenin dağıtımı durduruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Problemin kaynağı belirsiz

SamMobile‘ın haberine göre G950/G955-FXXU1CRAP ismiyle kullanıma sunulan güncelleme dosyası kaldırıldı. Resmi bir açıklama yapılmasa da indirilmeye sunulan güncellemede ciddi bir sorun yaşandığı ve yeni versiyon üzerinde çalışmaların başladığı ifade ediliyor. Fakat yeni güncellemenin ne zaman indirilmeye hazır hale geleceği henüz belli değil. Samsung Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus tercih edenler sorunun kaynağını bir an önce öğrenmek istese de Samsung sessizliğini korumayı tercih ediyor.

İlginiz çekebilir