reklamı kapat

POPÜLER

oreo
Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 kullanıcıları için beklenen haber

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir haberde Samsung’un Android 8.0 güncellemesini önümüzdeki yılın başına kadar yayınlamayacağı iddia edilmişti. Eğer yeni internete sızan iddia doğruysa Samsung, Android 8.0 Oreo’nun beta programını Samsung Galaxy S8 için bugün başlatacak. İngiltere, Kuzey Amerika ve Güney Kore’de Android 8.0’ın beta programını başlatmaya hazırlanan Samsung, daha sonrasında bu güncellemeyi Çin, Almanya, Fransa, Hindistan, Polonya ve İspanya için de sunacak.

Samsung Galaxy S8’e Android 8.0 Oreo beta nasıl yüklenir?

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ kullanıcıları için indirmeye sunulacak Android 8.0 betayı Samsung Members uygulaması üzerinden indirmek mümkün. Bu uygulama telefonunuzda yüklü değilse Samsung Members’ı Galaxy Apps ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Android 8.0 Oreo’nun sunduğu yenilikler neler?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor.

Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Samsung Galaxy S8’in çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

İlgili video