reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 kullanıcılarına Android 8.0 Oreo müjdesi

Samsung Galaxy S8‘i tercih eden kullanıcıların uzun zamandır beklediği an sonunda geldi. Android 8.0 Oreo‘nun birkaç ay önce başlayan test süreci son buldu. Beklenen güncellemenin dağıtımına başlandığı müjdelendi.

Android 8.0 Oreo tanıtılması üzerinden aylar geçti ancak güncellemenin telefonlara dağıtılması ve yaygınlık kazanması oldukça uzun zaman alıyor. Rekabette kayıp yaşamak istemeyen markalar da bir an önce güncellemeleri duyurmak için çaba harcıyor. Samsung da Android 8.0 Oreo’nun beta programını Samsung Galaxy S8 için başlatacağını ekim ayının sonunda duyurmuştu. Heyecan uyandıran bu gelişmenin üzerinden tam üç ay geçti. Bu sürede test süreci İngiltere, Kuzey Amerika ve Güney Kore gibi pek çok ülkede yürütüldü. Gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından Android 8.0 Oreo güncellemesi Samsung Galaxy S8 için dağıtılmaya başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SM-G955XXU1CRAP imiyle anılan güncelleme Galaxy S8 ve Galaxy S8+ model cihazları kapsıyor. Paylaşılan ilk bilgiler Oreo güncellemesinin dağıtımına Almanya‘dan başladığına işaret ediyor. Android’in yeni sürümünü kullanacak ilk kişiler çoktan beta programına katılanlar olacak. Ardından dağıtımın Almanya sınırlarından çıkması da tüm Galaxy S8 ve Galaxy S8+ kullanıcılarına ulaşması bekleniyor. Elbette bu dağıtım süreci de biraz zaman alacak fakat bekleyiş neredeyse son buldu diyebiliriz.

İlginizi çekebilir