reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 kullanıcılarına Android Oreo 8.0 müjdesi

Aylar önce gün yüzüne çıkan Android Oreo 8.0 sonunda farklı modeller için kullanıma sunuluyor. Fakat kimi markalar bu süreçte biraz geride kalıyor. Android Oreo 8.0 konusunda sıkıntı yaşayan Samsung yakında Note 8 sahiplerini sevindirecek gibi görünüyor.

Hatırlarsanız Samsung cephesinde Android güncellemesine dair en net gelişme geçtiğimiz ay yaşanmıştı. Galaxy S8 kullanıcılarına güncellemenin yolda olduğunu müjdelemiştik. Hatta kısa bir süre sonra güncellemenin Türkiye’ye ulaştığını da duyurduk. Fakat kısa bir süre sonra bu güncellemenin dağıtımı durduruldu. Daha sonra bunun nedeninin Android 8.0 Oreo’dan sonra telefonların aniden kapanması olduğu anlaşıldı. Sorunun en kısa sürede çözüleceği duyuruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz bu konuda bir ilerleme kaydedilmezken Samsung Galaxy Note 8 kullanıcılarını memnun edecek bir gelişme yaşandı. Android Oreo 8.0’in gelişi Samsung tarafından duyurulmadı. Aksine AT&T sayesinde ortaya çıktı. Bu güncellemeyle beraber Samsung Experience 9.0 ve mart ayında yayınlanan güvenlik yaması da geliyor. Fakat bu gelişme telefonlarını Türkiye’den alan Note 8 kullanıcılarını pek memnun etmeyecek. Çünkü güncellemenin şimdilik sadece Snapdragon işlemciye sahip modelleri kapsadığı ifade ediliyor. Türkiye’deki modellerde Exynos işlemci tercih edilmesi biraz daha beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Fakat bu gelişme müjdeli haberin yakında duyurulacağının habercisi diyebiliriz.

Android Oreo 8.0 tanıtımı