reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 kullanıcılarına Android 8.0 Oreo müjdesi

Samsung’un Galaxy S7 modeli için Android 8.0 Oreo güncellemesi ufukta göründü.

Firmaların yavaş yavaş Android 8.0 güncellemesini yayınlama konusunda hızlandığı şu günlerde Samsung cephesinden de Galaxy S7 modeli için güncelleme bilgisi, firmanın sitesindeki yerini aldı. Android 8.0 güncellemesi ise cihaza pek çok yenilik getiriyor. Android Oreo ile beraber Samsung Experience 9.0‘a geçecek olan kullanıcılara güncelleme yapılmadan önce cihazı yedeklemeleri de tavsiye edilmiş. Güncellemeyle beraber kullanıcılar artık daha kullanıcı dostu bir bildirim paneline kavuşuyor. Destekleyen uygulamalarda Apple’ın 3D Touch’ına benzer bir özellik de yerini alıyor. Bu sayede kullanıcılar belli başlı uygulamalara basılı tutarak kısayol sekmesini açabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klavye de değişiyor

Cihazın klavyesi hızlı erişim özellikleriyle daha kullanıcı dostu bir deneyim sunarken GIF desteği de geliyor. Tabii Experience 9.0’la beraber emojilerin tasarımlarının değiştini de hatırlatalım. Arka planda çalışan uygulamaları kısıtlayan güncelleme bu sayede performansı ve pil süresini de iyileştirmeyi amaçlıyor. Always On ekran için yeni saat tasarımlarını da sunan güncelleme Dual Messenger özelliğini getiriyor. Bu sayede WhatsApp da dahil olmak üzere mesajlaşma uygulamalarının bir kopyasını oluşturarak iki farklı hesapla kullanabilirsiniz. WhatsApp için ikinci bir numaraya ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.

Gelecek diğer yenilikler ve güncelleme özelliklerini buradan görüntüleyebilirsiniz. Güncellemelerin kademeli olarak dağıtıldığını da ekleyelim.