reklamı kapat

POPÜLER

samsung emoji
samsung emoji
samsung emoji
samsung emoji
samsung emoji

Samsung’un nihayet değiştirdiği emoji tasarımlarına nasıl geçilir?

Samsung‘un diğer platformlara kıyasla hayli farklı ve çok da başarılı olmayan emoji tasarımları nihayet değişiyor. Peki bu yeni emojilere nasıl geçiliyor?

Samsung’un mobil cihazlarında kullandığı emoji modelleri tasarım itibarıyla pek çok eleştiriye maruz kaldı. Pek sevimli görünmeyen bu emojilerin tek sorunu görünüşleri de değildi. Platformlar arası sıkıntı çıkaran emojiler karşı taraf için başka bir anlam ifade edebiliyordu. Örneğin siz şaşırmış surat gönderdiğinizi sanarken karşı taraf acıkmış emoji görebiliyordu. Hal böyle olunca, özellikle de emojilerle iletişim çağında, firmanın ifadeleri kullanıcıların favorisiydi demek çok zor. Esasen Android, iOS ve Microsoft arasında sık görülen bu platformlar arası sorun kendini en fazla Samsung’da gösterince mecburi değişim şart oldu.

Samsung Experience 9.0’la değişiyor

Şirketin Android Oreo dağıtımının başlamasıyla ise değişim de ateşlendi. Android Oreo dağıtımının bir parçası şeklinde yansıyan Samsung Experience 9.0 güncellemesi emojilerin tasarımını değiştiriyor. Yani şimdilik güncellemeyi yapan Galaxy S8 kullanıcıları kullanabiliyor. Daha geniş bir dağıtımın ise Experience 9.0’la beraber geleceği iddia edilen Galaxy S9’dan sonra olması olası.

Güncellemeyle beraber bazı emojiler baştan yaratılırken bazılarında ise küçük çaplı düzeltmeler yapılmış. Bunun yanı sıra Apple’ın eklediği yeni emojiler de kendini Experience 9.0’da gösteriyor. En çok dikkat çeken değişiklik ise emojilerin artık hafif eğimli olmayışı. Ancak itiraf etmek gerek bazı emojiler hala bir garip görünüyor. Değişen emojilerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Galaxy S8 kullanıcıları Android Oreo güncellemesi yaptıktan sonra yeni emojileri kullanabilir.