reklamı kapat

POPÜLER

Toyota FT

Resmen onaylandı; sızan teknik özellikler eşliğinde yeni Toyota Supra için takvim belli oldu!

Aradan geçen yaklaşık ikş yıllık zaman diliminin ardından, 2019 Toyota Supra’nın konsept versiyonun seri üretime geçmiş haliyle tanışma vaktimiz geldi.

Toyota’nın ciddi reaksiyonlar alan konsept projesinin ardından, yıllardır büyük beklentilerle seri üretime hazır versiyonu için geri sayımını yaptığı yeni Supra projesi kelimenin tam anlamıyla yılan hikayesine döndü. BMW ile yapılan ortaklıkla Z4‘ün platform kardeşi olarak geliştirilen yeni jenerasyon için bu zamana kadar ortaya atılan iddialar, hatta resmi kaynaklardan gelen adının Supra olmayabileceğine dair demeçler meraklıları gibi bizleri de bezdirme noktasına gelmişti. Ortaklık yapıldığı Z4’ün uzun süre önce tanıtılmasına rağmen halan ortaya çıkmayan Toyora Supra’nın kaos eşliğinde süre gelen macerası nihayet bugün resmi kaynaklardan gelen doğrulama ile bir sonuca bağlandı. Tek kare görseliyle birlikte yapılan paylaşım yeni jenerasyonun önümüzdeki ay kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı‘nı işaret ediyor.

Teknik özelliklerden sızıntılar

Şimdilik devasa arka kanadının silüeti eşliğinde siyahların ardından karşımıza çıkan 2019 Toyota Supra ile ilgili gelişmeler sadece tanıtımla sınırlı değil. Japonya merkezli kaynaklardan gelen bilgiler doğrultusunda kağıt üzerindeki teknik detaylarından bazı bölümleri sızan Supra, beklentilerin biraz altında olabileceğinin sinyallerini veriyor. Gelen bilgilere göre 3.0 litrelik turbo besleme sıralı altı silindir bir motorun kullanıldığı araç, 335 beygir güç ve 450 Nm torka sahip olacak. Sadece sekiz ileri otomatik şanzıman ve arka tekerlekten itişli altyapıyla sunulacağı söylenen Supra’nın, Avrupa’da 195 beygir güç üreten 2.0 litrelik bir motor seçeneğiyle sunulması da gündemde. Toplam ağırlığının 1.500 kilogramın altında olması beklenen araçta Toyota armasının yerine, markanın performans departmanı Gazoo Racing’in logosunu görebiliriz. Önümüzdeki günlerde çok daha hareketli bir süreç yaşayacağımız Supra ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.