reklamı kapat

POPÜLER

2019 toyota supra

Toyota’dan Supra’nın yılan hikayesine dönen macerası hakkında kafa karıştıran açıklama

Üretime hazır versiyonu bir türlü tanıtılmayan Toyota Supra’nın yeni jenerasyonuyla ilgili önemli açıklamalar, üst düzey yönetici Jack Hollis’den geldi.

Konsept versiyonuyla ciddi anlamda beğeni toplayan yeni Toyota Supra‘nın, asfalta dönüşü ciddi anlamda bir yılan hikayesine dönmüş durumda. Geliştirme sürecinde BMW ile ortaklık yapılan aracın kuzeni olarak nitelendirebileceğimiz Z4 ile yakın geçmişte tanışmıştık. Ortak altyapı üzerine kurulan Z4’ün ardından artık ortaya çıkmasını beklediğimiz yeni Supra görünüşe göre bir süre daha sis perdesinin ardından durmaya devam edecek. Ocak ayında düzenlenecek Detroit Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması beklenen modelle ilgili açıklamalarda bulunan Toyota yöneticisi Jack Hollis, bu beklentileri boşa çıkartacak konulara değindi.

Projenin ismi farklı olabilir!

Toyota’nın Kuzey Amerika sorumlusu olan Hollis, Supra’nın geleceğiyle ilgili Motor Trend’e önemli açıklamalarda bulundu. Henüz aracın son performans detaylarının bile belli olmadığını belirten Hoolis; “Supra ile ilgili tek problem çıkış tarihi ile sınırlı değil. Ciddi bir rekabetin olduğu piyasada çok güçlü modeller mevcut. Aslında bakarsanız gelecek aracın Supra adına sahip olacağına da henüz karar verilmedi. Meraklıları muhtemelen Supra isminin geri dönüşünü görmek istiyor ve haliyle ortada büyük bir beklenti var. Supra isminin başarısının sırrı sunduğu performansa dayanır. Eğer Toyota pişman olmak istemiyorsa bu isme uygun performans değerlerini sunmak durumunda.” diyerek tanıtım etkinliğinin önümüzdeki yıla kadar yapılmasını pek olası görmediğini ifade etti. BMW ortaklığıyla iki farklı motor seçeneğine sahip olması beklenen Supra’nın 248 beygirlik dört silindir ve 335 beygirlik altı silindirli versiyonlarla sunulabileceği geçtiğimiz dönemde basına yansımıştı. Döneminin efsaneleri arasına giren aracın yeni versiyonu için telaffuz bu değerleri düşündüğümüzde Hoolis’e hak vermiyor da değiliz. Şimdilik netlik kazanmayan projeyle ilgili önümüzdeki günler çok daha hareketli geçecek gibi gözüküyor.