reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus dayanıklılık testinde karşı karşıya [Video]

Amerikan merkezli, kar amacı gütmeyen ve bağımsız bir topluluk olan Consumer Reports, kısa bir süre önce satışa sunulan iPhone X ve iPhone 8’i mercek altına aldı. iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen iPhone X’un çok iyi bir kameraya ve ekrana sahip olduğunu belirten Consumer Reports, telefonun yenilikçi bir cihaz olduğunu söyledi.

Consumer Reports’un önerdiği telefon listesine 9.sıradan giren iPhone X’un dayanıklılık açısından iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın gerisinde kaldığı belirtiliyor. Üç cihazda da cam gövde yer alsa da iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın düşmelere karşı daha dayanıklı olduğu ifade ediliyor. Dayanıklılık açısından iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın gerisinde kalan iPhone X bununla birlikte pili de test edildi. Kullanıcıların günlük telefon kullanımı için bir robottan yardım alan Consumer Reports, ekran parlaklığını yüzde 100’e getirip telefonun pilini mercek altına aldı.

iPhone X ve iPhone 8’in pil ömrü nasıl?

Test sonucuna göre iPhone X’un pili 19,5 saat, iPhone 8’in pili 19 saat, iPhone 8 Plus’ın pili ise 21 saate kadar dayanıyor. Pil ömrü açısından en iyi iPhone modelinin iPhone 8 Plus olduğu belirtiliyor. iPhone 8’in fiyat ve sunduğu performans açısından başarılı bir model olduğunu belirten Consumer Reports, iPhone 8 Plus’ın pil ömrüne dikkat çekiyor. İsterseniz lafı fazla uzatmayalım ve sizi iPhone X ve iPhone 8’in yer aldığı videoyla baş başa bırakalım.

VİDEO