reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs

iPhone Xs satışları nasıl gidiyor?

Araştırma şirketi Flurry Analytics, iPhone Xs satışlarını tahmin etmek için bir milyonun üzerinde mobil uygulamadan gelen verileri kullandı. Şirket yeni modelin satışlarını iPhone X ve iPhone 8 satışlarıyla karşılaştırdı.

Yeni iPhone ailesi ilk hafta satışlarıyla iPhone 8 ailesinin satışını geride bıraktı. Apple’ın yeni iPhone satışlarından yüzde 7’lik gelir sağladığı belirtiliyor.  Şirketin bu gelirle geçen yılın aynı dönemindeki iPhone X ve iPhone 8 / Plus’ın toplam satışlarından daha başarılı olduğu ifade ediliyor. Flurry Analytics, iPhone Xs ve iPhone Xs Max satışlarının iyi gittiğini belirtse de satış açısından en başarılı modelin iPhone 7 olduğunu söylüyor. Pazar penetrasyonu açısından, iPhone 7 yüzde 15.40’lük değerle şu anda bir numaralı iPhone modeli, iPhone 7 Plus’ın yüzde 12,73’lük değerle ikinci iPhone, iPhone 6s’in ise yüzde 12,40’lık değerle üçüncü iPhone modeli olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs ne gibi özellikler vadediyor?

Tasarım açısından iPhone X ile aynı olan yeni iPhone modeli, renk seçeneklerine eklenen altın renkli gövdesiyle dikkat çekiyor. IP68 sertifikası sayesinde telefon suya karşı da dayanıklı. Telefonun gövdesinde ise bir önceki modelde olduğu gibi paslanmaz çelik ve cam malzemeleri kullanılıyor. A12 Bionic işlemcisiyle bilgisayarlarla yarışır düzeyde performans sergileyen telefonlardan küçük ekranlı modelde 5,8 inç OLED, büyük ekranlı modelde ise 6,5 inç OLED ekran bulunuyor. Geliştirilmiş kamera sistemi sayesinde her iki telefon da daha önceki iPhone modellerinden daha başarılı performans sergiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın mobil içi hazırladığı “büyük” reklam