reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Amerika’da istenmeyen Huawei’den çok sert açıklama

Huawei ve Amerika arasındaki gerginlik durulmak bilmiyor. Amerika pazarına bir türlü giremeyen Çinli dev ise iddialı bir açıklama yaptı.

Bildiğiniz gibi Huawei, Amerika pazarında “istenmiyor”. Aralarındaki gerginlik her geçen gün artarken firma yasaklarla ve ağır regülasyonlarla boğuşuyor. Firmanın Amerika’daki satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Bill Levy konuyla ilgili hayli iddialı açıklamalarda bulundu. Amerika’nın 5G yayılımı konusunda çok geride olduğunu belirten Levy, Çin’deki 2 milyon baz istasyonunu örnekliyor. Huawei’nin Çin’deki baz istasyonlarının yüzde 90’ına yayılımını gerçekleştirdiğini belirten Levy, firmanın bu yıl 100 milyar dolarlık bir şirket olacağını kaydediyor. Ar-Ge alanına yılda 15 milyar dolar yatırım yaptıklarını da kaydeden Levy, bomba etkisindeki bir açıklama yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Amerika’ya ihtiyacımız yok”

Bunu söylediğimde insanlar ‘çok kibirli’ desin istemiyorum ancak Huawei’nin Amerika’ya ihtiyacı yok. Bu Amerika’dan çıktığımız anlamına gelmiyor elbette. Ancak şirket Amerika’daki bu politik karmaşa içinde ne olursa olsun başarılı olacak.” diyen Levy, firmanın başarılı olmak için Amerika’ya çok da ihtiyacı olmadığını vurguluyor.

1 Ekim’de, Amerikan Federal Haberleşme Komisyonu üyesi Brendan Carr’ın açıklamaları üzerine verilen bu yanıt, Çinli devin kendine güvenini de ortaya koyuyor. Açıklama sırasında da Huawei temsilcileri 5G dağıtımını üstlenebileceklerini belirtmiş, rekabeti artırırken fiyatları düşürebileceklerini de kaydetmişlerdi.

İlginizi çekebilir

Huawei Y9 2019 tanıtım videosu