reklamı kapat

POPÜLER

LG katlanabilir akıllı telefon

LG’den dikkat çeken katlanabilir akıllı telefon açıklaması

Birçok firma aktif olarak katlanabilir akıllı telefon modelleri üzerinde çalışıyor. İşte bunlardan birisi de LG. Ancak firma işi aceleye getirmek istemiyor.

Bildiğiniz üzere Oppo, Samsung ve Huawei gibi isimler aktif olarak katlanabilir akıllı telefon modelleri geliştiriyor. Bu alana geliştirdiği esnek OLED paneller ile en yakın isimlerden LG, süreçte hiç acele etmediğini belirtiyor. Katlanabilir bir model geliştirdiğini resmi olarak açıklayan firma, alanda ilk olmaktansa “en ilginç modeli” çıkarmayı hedefliyor. Aslında firmanın izlediği bu strateji oldukça mantıklı duruyor. Çünkü ilk modellerin tüketiciler tarafından nasıl karşılanacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ayrıca ilk modellerin tam 1.500 dolardan daha pahalıya satılacağı söyleniyor. Bu açıdan LG, teknoloji devi Apple gibi katlanabilir dönemin biraz oturmasını bekleyecek gibi görünüyor. Satışa çıktığı zaman kullanıcıların gerçekten satın almak isteyecekleri bir model planlayan LG, teknik olarak bunu yapacak gücü elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz ay duyduğumuz kadarıyla firma kendi modeli için Samsung Galaxy F‘i andıran bir tasarım hazırlıyor. Ortadan ikiye içe doğru katlanan bir model hayal eden firma, bunun en kullanışlı yapı olduğunu düşünüyor. Bu amacı için özel bir menteşe geliştirdiği söylenen firma, ilk katlanabilir akıllı telefon modeline “stereo ön hoparlör” koymayı da planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon konusunda acele etmeyen LG, bugün V40 ThinQ modelini tanıttı

Yeni telefon beş kamerasıyla fark yaratıyor. Modelin önünde geniş açı ve ultra geniş açı olmak üzere iki tane özçekim kamerası yer alıyor. Modelin arkasında ise normal, geniş açı ve telefoto olmak üzere üç farklı kamera bizleri karşılıyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği