reklamı kapat

POPÜLER

LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon

LG’den gerçekten çok ilginç katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon konusunda çalışan en önemli isimlerden LG, gelecek modelleri için ilginç bir tasarım yapısı planlıyor gibi görünüyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yukarıda da dediğimiz gibi katlanabilir akıllı telefon konusunda çalışan en önemli isimlerden. Çünkü firma katlanabilir esnek ekran geliştirebilen nadir teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Bu açıdan firma rakiplerinden daha esnek düşünebiliyor. Bunu gözler önüne seren bir patent, firmanın gerçekten ilginç bir katlanabilir akıllı telefon planladığını gözler önüne seriyor. Bu patent direkt olarak eski dönemden kalma papirüs rulolarını akıllara getiriyor. Bu iki elle yönetilecek yapı, iki sabit kenar arasında yer alan katlanabilir ekran üzerine kuruluyor. Aşağıda görebileceğiniz gibi kenarlar açıldığı zaman elinizde büyük bir ekran kalıyor. Kenarlar kapatıldığı zaman ise oldukça taşınabilir ufak LCD ekranlı bir telefon elde ediliyor. Daha önce gördüklerimize hiç benzemeyen bu tasarım, gelecek için bir kez daha heyecanlandırıyor.

LG katlanabilir akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarını Samsung Galaxy Fold başlatacak

Tekrardan hatırlamak adına Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 ya da 6.000 mAh seviyesinde bir sabit pil üzerine kuruluyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor.

İlgili Video

Samsung Galaxy Fold’un prototip hali kullanım yapısını gözler önüne seriyor